Çözüldü Windows 10 Kernel Power 41- 63 Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emrecan Çevik

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Yaklaşık 3 aydır Kernel power 41-63 sorunu yaşamaktayım. 6 farklı bilgisayar teknik servisine gönderdiğim bilgisayarım hiçbir sorun olmadığı söylenerek geri gönderildi. R6, BF1, LoL, Overwatch, WoW gibi oyunlarda hiçbir sorun yaşamazken belirli oyunları oynarken (CS:GO, Fortnite, PUBG, GTA 5, H1Z1) bilgisayar bir anda yeniden başlatılıyor. Sorunu çözmek için forumda önerilen çoğu şeyi (farklı PSU, farklı priz, farklı anakart, temiz önyükleme) yaptım. Lakin çözüme ulaşamadım.
Bilgisayar özellikleri;
  • i7 4790K
  • MSI GTX970
  • Corsair Vengeance Pro 16 GB RAM
  • MSI Z97A GAMING 7
  • 750W Cooler Master PSU
Belki sorunum elektriksel diye düşünerek 1 hafta önce Tunçmatik 850w lite 2 UPS ürününü satın aldım. Sorunum hala devam etmekte.
Minidump upload etmek isterdim lakin bilgisayarım hiç mavi ekran vermediği için minidump klasörü oluşturulmamış. Geri bildiriminiz bekliyor, şimdiden teşekkür ediyorum.

Aida64

Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Screenshot_6.png

@Murat5038 @Recep Baltaş @THE_MILLER
@Mert
@Asım Demir

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hortlatıyorum da çözcebilen oldu mu arkadaşlar?

Bu sorundan dolayı ben PSU değiştirmiştim azaldı ama sorun devam etmişti. Bende yukarıda yazanlardan farklı olarak reset değil de ekran kararıyor klavye mouse ve kasa çalışıyordu elle reset atıyordum. Sanırım hata aldığında yeniden başlat ayarı seçili olmadığından böyleydi.

Sonrasında yabancı forumlarda epey araştırma yaptım sitelerin birinde RAM uyumsuzluğu RAM hızı vb sebeplerden olma ihtimali yazıyordu. Benim RAM'ler 8x2 Corsair Vengeance 3000MHz. BIOS'tan RAM'i 2933 MHz olarak ayarladım voltaj varsayılan 1.5v. O gün bugündür tek hata almadım. Ne reset ne kilitlenme ne de başka bir şey. Herkesin sorunu aynı olsa da sebebi farklı olabilir denemekte fayda var. Umarım yardımcı olur.
Bu resetler olurken W10 1803 ile güncel Nvidia driveri kurulumuydu peki?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WMI\Autologger\ReadyBoot
Bu adrese regedit ile girip, oradaki "MaxFileSize" DWORD değerini 20 den 60 a yükselt. Bakalım sorun devam edecek mi.

MSI Command Center çok hatalara yol açıyor sil onu.

X-Boost var ise kapat. PC açılırken sürekli X tuşuna bas kapanır. Kaynakta öyle yazıyor.

Son düzenleme:
Neredeyse 1 yıl sonunda kendi çabalarımla bilgisayarımın sorununun ekran kartının termal macununun kuruyup kendini imha etmesinden kaynaklı olduğunu gördüm. Bu aşamaya gelene kadar yaptıklarımı da sıralayacak olursak;
  • Tunçmatik UPS 850V
  • Farklı bir PSU,
  • Farklı bir İşlemci,
  • Farklı bellekler,
  • Farklı anakart.
Tabii bunların hepsini satın almadım. Eş dosttan, tanıdıktan ödünç alarak sonunda çözüme ulaştım. Konuyu güncelleme sebebim neredeyse 1 yıllık mücadele sonunda Kernel Power 41-63 çözümlerini kendimce bulmuş oldum. Umarım aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da yardımcı olmuşumdur.

@Recep Baltaş

Neredeyse 1 yıl sonunda kendi çabalarımla bilgisayarımın sorununun ekran kartının termal macununun kuruyup kendini imha etmesinden kaynaklı olduğunu gördüm. Bu aşamaya gelene kadar yaptıklarımı da sıralayacak olursak;
  • Tunçmatik UPS 850V
  • Farklı bir PSU,
  • Farklı bir İşlemci,
  • Farklı bellekler,
  • Farklı anakart.
Tab'i bunların hepsini satın almadım. Eş dosttan, tanıdıktan ödünç alarak sonunda çözüme ulaştım. Konuyu güncelleme sebebim neredeyse 1 yıllık mücadele sonunda Kernel Power 41-63 çözümlerini kendimce bulmuş oldum. Umarım aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da yardımcı olmuşumdur.

@Recep Baltaş

Aynı sorun bende de var. Sorunun kaynağını bulamıyorum. Bununla ilgili konu açtım ama cevap veren yok. Acaba benim sorunda ekran kartından kaynaklı olabilir mi? 2 hafta oldu alalı ve alana kadar bir sorun yoktu. Aldıktan 2 hafta sonra başladı bu sorun.

Aynı sorunu yaşıyorum ve bende senin gibi UPS RAM değiştim aynı sorun devam ediyor. Yeni PSU 650 Watt yine aynı sorun kernel Power sorunu. PC kendini resetliyor. Bunun çözümünü nasıl buldun acaba yardımcı olursan çok makbule geçer.

Kusura bakmayın mobilde çözüldüğünü görmeden mesaj attım, silmeyi beceremedim bilgisayardan deneyeceğim

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı