Windows 10 key anakarta işlenir mi?

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Arkadaşlar malumunuz Windows 11 geliyor öncesinde Windows 10 keyi alıp 11'e bedava yükseltmek istiyorum ama birkaç yerde bu keyler formattan sonra gidiyor tarzı yorumlar var. Aklımda 2 soru var şimdi;
  1. Bu keyi alıp Windows 11'e yükseltince Windows 11 anakarta işlenir mi?
  2. İşlenmez bu keyi alma diyorsanız ne almalıyım ya da başka yöntem var mı?

Hayır key alma biraz zor olur
Arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim. W11 ücretsiz W8-10'dan geçeceklere.
Eğer oem key satın alırsanız anakartınıza gömülür. Geçtiğinizde otomatik olarak aktif olur.
Retail key alırsanız Microsoft hesabınıza bağlanır. Hesabınızı girdiğinizde aktif olur.
Mak key alırsanız keyi kaybetmemeniz lazım.
Hayır sıkıntı olmaz alıp geçebilirsiniz. Zaten daha Ekim gibi çıkacak. Problemleri çözülene kadar aralık olur zaten. Gönül rahatlığıyla jetlisans üzerinden alabilirsiniz.

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Kendi kuzenimden örnek vereyim. Windows 8 Home SL ile gelen bilgisayarına temiz Windows 10 Home SL kurulumu yapmıştı. Ana karta işlenen key Windows 10 üzerinde yükseltme olarak kabul etti. Ve yeni bir anahtar oluşturdu otomatik olarak.

Arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim. W11 ücretsiz W8-10'dan geçeceklere.
Eğer oem key satın alırsanız anakartınıza gömülür. Geçtiğinizde otomatik olarak aktif olur.
Retail key alırsanız Microsoft hesabınıza bağlanır. Hesabınızı girdiğinizde aktif olur.
Mak key alırsanız keyi kaybetmemeniz lazım.
Hayır sıkıntı olmaz alıp geçebilirsiniz. Zaten daha Ekim gibi çıkacak. Problemleri çözülene kadar aralık olur zaten. Gönül rahatlığıyla jetlisans üzerinden alabilirsiniz.
O zaman Retail daha mı mantıklı ? Anakartı değiştirdiğim zaman microsoft hesabım bende olacağı için sorunsuz kullanabilirim ?
Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Kendi kuzenimden örnek vereyim. Windows 8 Home SL ile gelen bilgisayarına temiz Windows 10 Home SL kurulumu yapmıştı. Ana karta işlenen key Windows 10 üzerinde yükseltme olarak kabul etti. Ve yeni bir anahtar oluşturdu otomatik olarak.
Teşekkür ederim benim de düşündüğüm olay buydu.

O zaman Retail daha mı mantıklı? Anakartı değiştirdiğim zaman Microsoft hesabım bende olacağı için sorunsuz kullanabilirim?

Teşekkür ederim benim de düşündüğüm olay buydu.

Evet Retail daha mantıklıdır. Donanım değişikliğinde MAK ürün anahtarları sıkıntı çıkartabiliyor. Bulabilirseniz MAK key alıp kafanız rahat kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı