Windows 10 kilit ekranı şifresi nasıl kaldırılır?

Xlazy1

Hectopat
Buradaki kırmızı yer bende yok. Nasıl kaldırabilirim? Windows'um crack değil.

4127d4f91afa0691f268921f7e272583695b6d0f.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet o seçenek önceki versiyonlarda vardı güncellemeyle kaldırıldı ama yine kaldırıla biliyor
Şimdi bilgisayarın şu anda hangi parola kullanılıyor?
Microsoft hesabına bağlı parolamı yoksa yerel hesap mı?
Ona göre yardımcı olacağım.

Evet o seçenek önceki versiyonlarda vardı güncellemeyle kaldırıldı ama yine kaldırıla biliyor.
Şimdi bilgisayarın şu anda hangi parola kullanılıyor?
Microsoft hesabına bağlı parolamı yoksa yerel hesap mı?
Ona göre yardımcı olacağım.

Şu anlık bilgisayara erişemiyorum fakat yarın sabah erişicem. Kısaca anlatabilir misiniz?

Administrator hesabını etkinleştirip onu da kullanabilirsiniz.

Zaten tek kullanıcı var o da admin sanırım ama hâlâ şifre giriyorum.

Şu anlık bilgisayara erişemiyorum fakat yarın sabah erişicem. Kısaca anlatabilir misiniz?

Zaten tek kullanıcı var o da admin sanırım ama hâlâ şifre giriyorum.

1. Ayarlara girdikten sonra Hesaplar kısmına gir ilk açılan Bilgileriniz sekmesinde eğer parolanız Microsoft hesabına bağlıysa oralarda şöyle bir yazı olmalı "Bunun yerinde yerel hesap kullan" bu yazıya tıklayın. Tam hatırlamıyorum sanırım onay için Microsoft hesabının şifresini soruyordu eğer istese gir daha sonra yeni şifreni belirlemek için yer gelecek bu kısımları boş bırak tamam de artık şifre kalkmış olacak.
  2. Eğer zaten yerel hesap üzerinden kullanıyorsa bunun için yine Ayarlardan Hesaplar kısmından oturum açma seçenekleri sekmesine gel. Burada birçok parola tipi var hello yüz, resimli parola vs. buradan muhtemelen parola kullanıyorsundur parola kısmına gir onay için kullandığın parolayı soracak yazıp onayladıktan sonra yine üstteki gibi yeni parola kısımlarını boş bırakacaksın ve olay tamam.
Kesin çözüm bu yardımcı olduysam alttaki rapor kısmından çözüm olarak işaretlersen sevinirim

Geri
Yukarı