Windows 10 Kullanıcı Arayüzünde Önemli Değişiklikler Planlanıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 10 Arayüz

Sun Valley olarak adlandırılan proje, Windows 10’un birçok farklı bölümünde görsel ve işlevsel değişimleri kapsıyor. Microsoft, 2021 yılında Windows 10 için kullanıcı arayüzünde önemli değişiklikler yapacağı bir güncelleme üzerinde vakit harcıyor. Windows 10 Ekim Güncellemesi yakın bir zaman önce yayınlanmıştı ve Başlat Menüsü tasarımında yenilikler yapılmıştı. Görünüşe göre Microsoft, Başlat Menüsü, Eylem Merkezi ve hatta […]

Devamı: Windows 10 Kullanıcı Arayüzünde Önemli Değişiklikler Planlanıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

@detista Metro arayüzü ve stili Windows 7'den bile daha önce tasarım aşamasındaydı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok kolay neredeyse 10 yıllık diyebiliriz.

Bence Ultrabook tarzı bilgisayarlar için, macOS benzeri tasarımlar getirmeliler. Yani hitap edilen kullanıcılara göre farklı farklı tasarım temelleri olmalı.

Mesela bir Ultrabook kullanıcısı olarak, Dock tarzı öğeler görmek isterdim. :)

Microsoft Windows 8´den beri metro stilini kullanıyor. Windows 8 2012´de çıktığına göre 8 yıldır aynı tasarım kullanılıyor. XP´den bile uzun bir süre.
2017'den beri fluent design üzerinde çalışılıyor.

Sürekli değişik değişik zımbırtılar ekleyip, Windows 7'den kalma Denetim Masasını falan tutmaları cidden komik.
Parça parça taşıyorlar zaten. Çok uzun sürdü ama en azından yaptıklarını söyleyebiliyoruz.

Bence Ultrabook tarzı bilgisayarlar için, macOS benzeri tasarımlar getirmeliler. Yani hitap edilen kullanıcılara göre farklı farklı tasarım temelleri olmalı.

Mesela bir Ultrabook kullanıcısı olarak, Dock tarzı öğeler görmek isterdim. :)
Evet bence de macOS tarzı bir stil lazım. Şu pencerelerin ve kutucukların köşelerini eğip daha güzel şeyler yapabilirler. Şu an ki Windows 10’un tasarımını açıkçası sevmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı