Çözüldü James Donkey 'Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi GPT disk hatası alıyorum. SSD'ime kurmaya çalışıyorum fakat fotoğraftaki hatayı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201022_111542.jpg
    IMG_20201022_111542.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 249
Çözüm
SSD'niz arızalı. İade edin. Nasıl olsa James Donkey birebir değişim veriyor ya, veriler çöp olduktan sonra ne işe yarayacaksa artık...

Bu SSD'yi tavsiye etmiyorum. Tavsiye edenlere de itibar etmeyiniz.
Clean çalışmıyor dediniz. Virtual Disk'i kapattınız mı? Belki onun clean etmenize bir faydası olur. Çünkü hata mesajında Virtual Disk Error demiş.
Çalışmayan komut Clean değil, convert. Clean komutuyla ilgili halen geri bildirim vermedi. Verirse bakacağız.
Yok arkadaş yok... Bir format atayım dedim atamıyorum. Dünde BeamNG adlı oyundan dolayı bozuldu bilgisayar delirmemek elde değil.
Bu şekilde atamazsın zaten. Ancak ağlar durursun. Yazılanları okumadan zor.

Shift + F10 ile CMD penceresini açın, sonra gelen ekrana "diskpart" yazın sonra da "list disk" yazın. Bilgisayarda ki tüm diskler listelenecekdir, SSD diskinizin numarasını bulun (büyük ihtimalle 0), sonra "sel disk (SSD diskinizin numarası)" sonra da "clean" yazın ve tekrar kurmayı deneyin.

Bu işlem ile tum SSD disk sıfırlanacaktır.
Böyle yazmış ta o yüzden diyorum.

Shift + F10
diskpart
sel disk 0
clean

Bunları yapın, sonra SSD diske Windows kurun, kurulum diski otomatik olarak GPT yapacaktır merak etmeyin.

Bu yazdıklarımı tamamen uygulayın, kurulum ekranında tek bir tane disk çıkacak onu seçip ileri diyin, kurulum başlayacaktır. Windows otomatik olarak diskleri ayarlayacak zaten.

Yanlış diske Clean yaptın muhtemelen.

Şu komuttan sonra liste paylaş: list disk
Pekala hocam. Resimde disk 0'ı seçtim.
Ya da boşver sen komuttan anlamıyorsun. Aşağıda Sil var ya, ona bas, bütün bölümleri sil. Tabi verilerini yedeklediğini varsayıyorum.
Onu denedim düzelmedi. Verilerimi yedeklememe gerek yok pek önemli şeyler yoktu.
UEFI olarak kurmasam ne olur?
Hocam neyi yanlış yapıyorum anlamadım ki?

Dosya Ekleri

• 16033564239966144305245579517267.jpg
    16033564239966144305245579517267.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 75
  • 16033565482082890924174118808416.jpg
    16033565482082890924174118808416.jpg
    195,2 KB · Görüntüleme: 75
Recep hocam kızmasın da, şu Virtual Disk'i BIOS'tan kapatıp dener misin? Sonuç alamazsan açarsın tekrar. Virtual Disk Technology gibi bir adı vardı.

Recep hocam kızmasın da, şu Virtual Disk'i BIOS'tan kapatıp dener misin? Sonuç alamazsan açarsın tekrar. Virtual Disk Technology gibi bir adı vardı.
BIOS'ta böyle bir ayar olduğunu bile sanmıyorum.
Hocam neyi yanlış yapıyorum anlamadım ki?
SSD'in arızalanmış da olabilir.

sel disk 0
clean

Bu iki komutu girince ne oluyor? Bu komutlar sonrasında orada bölüm kalmamalı.

Olmazsa BIOS'a gir ve eğer bulursa Secure Erase özelliğini kullanarak SSD'yi sil.
Onu denedim düzelmedi. Verilerimi yedeklememe gerek yok pek önemli şeyler yoktu.
Sil deyince ne oluyor oradaki bölümlere?

SSD James Donkey imiş. Bakalım sonu nereye varsacak bunun...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı