Windows 10 kurulmuyor

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
UEFI flash bellek hazırladım. Normal bir şekilde Windows yükledikten sonra hatalarla karşılaştım.
Legacy+UEFI yapıp Boot edince, sadece UEFI olarak çalıştırılabilir gibisinden bir hata veriyor. UEFI yapıp USB bellekten Boot edince Windows yüklemesi tekrarlanıyor. SSD'de yaklaşık 8-9 tane Windows 10 yüklü.
Windows'u yükledikten sonra BIOS'tan Boot option #1'i SSD olarak ayarlıyorum. Reboot and select proper Boot device hatası veriyor.
Windows'u yükledikten sonra BIOS'tan Boot modunu UEFI yapıp, hazırladığım bellekten Boot edince de Windows yüklemeyi tekrarlıyor. Tekrarlamasın diye USB'yi çıkarttığımda da EFI Shell version 2.31 gibi sarı siyah bir hata veriyor.
Anakart MSI A68HM-E33 v2.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-08-31-09-18-19-770_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2019-08-31-09-18-19-770_com.miui.gallery.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi de hocam anlamadığım 8-9 tane Windows 10 nasıl yüklü? Sen format atarken disk bölümünü seçip sil ve biçimlendir yapıp Windows'u niye yüklemiyorsun, her seferinde yeni bir Windows kuruyorsun var olan işletim sistemi üzerine?
UEFI'ye gelince anakartın UEFI destek vermezse UEFI kuramazsın ve legacy moduna almadan UEFI'siz kurulum yapamazsın. Sen öncelikle BIOS ayarlarını sıfırla ve sonra UEFI uyumlu Windows ISO edin. Onunla UEFI modunda kurulum yap.

@ixanteri Yüklemenin takılıp, tekrarlanmasından dolayı Windows birden fazla yüklendi. Var olan işletim sistemi üzerine kurduğu zaman da üstüne yazmıyor bilgin varsa. Windows.old adında bir klasör açıp eski Windows'u oraya atıyor Backup için...
Diski sıfırlamıştım zaten. Anakart UEFI destek veriyor. Eskiden UEFI ile kurmuştum. Microsoft'un kendi sitesindeki yazılımla indirip Rufus ile kurulum yaptım.
BIOS sıfır. Temiz Kurulum yapılmaya çalışılıyor.

Tamam da dediğin gibiyse sorun yaşamaman lazım ama sen sorun yaşıyorum diyorsun. Bir şeyleri yanlış yapıyor olmalısın.

@ixanteri İlk defa yapacak olsam yanlış yapıyor olabilirdim. Ama yanlış yapabilecek bir nokta yok ki.
UEFI belleği takıyorsun, Boot Device'ı seçiyorsun, biçimlendirerek klasik yüklemeyi yapıyorsun, tamamlandıktan sonra UEFI belleği çıkarıyorsun ve yeniden başlayınca Windows ekranı geliyor. Ben mi yanlış yapıyorum arkadaşlar?

Hoca bunun ilk defa veya yüzlerce yapılıp yapılmaması önemli değil.Ne kadar iyi olursan ol yanlış bir şey yapabilirsin veya gözden kaçırdığın bir şeyler olabilir.Sizin dediklerinize göre hiç bir sorun yaşamamanız lazım ama sorun yaşıyorsunuz buda gözden kaçırdığınız bir şey olduğunu gösterir.

Hoca bunun ilk defa veya yüzlerce yapılıp yapılmaması önemli değil.Ne kadar iyi olursan ol yanlış bir şey yapabilirsin veya gözden kaçırdığın bir şeyler olabilir.Sizin dediklerinize göre hiç bir sorun yaşamamanız lazım ama sorun yaşıyorsunuz buda gözden kaçırdığınız bir şey olduğunu gösterir.
Hocam boot sıralamasında 1. sıraya Windows Boot Manager'i almayı deneyin. Direkt SSD'yi değil.
Farklı SSD'ye aynı şekilde attım. Sorun çıkmadan, 10 dakikadan kısa sürede bitirdim. Bende değilmiş sorun :)
Okuma-yazma hızında bir sorun yok. Neden sorun çıkardı bilmiyorum...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı