Çözüldü Windows 10 kurulu harddiski başka PC'ye takma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Elime eski UEFI kurulum desteklemeyen bir laptop geçti. Bu laptopa yeni bir sabit disk takmayı düşünüyorum içinde SATA 2 disk olduğundan dolayı Windows 10'da bayağı bir takılıyor ve roblox gibi Knight gibi basit oyunlarda 20 FPS gibi bir değer alıyor. Eski sahibi Windows 10 kurmuş. Ben elimdeki boş 120GB SSD diske kendi laptopumdan Windows 10 kurulumu yapıp bu laptopa taktığımda sistem Windows'u algılamadı. Nasıl bir yöntem ile bu sisteme yeni bir disk takarım CD yeri çalışmıyor.

Çözüm
Şu anda SATA 2 disk takılı sisteme. SATA 3 destekliyordur herhalde pek bilmiyorum. USB bellek ile kurmayı denediğimde kuramadıydım Boot edemedim sistemi(Boot edip kurmayı biliyorum defalarca yaptım),Windows 7 ISO dosyası bulamadım varsa link atabilir misiniz?

Dediğinizi tam anlayamadım SSD'ye kurarken kurulum esnasında bilgisayarı mı kapatmalıyım? Yoksa bilgisayar ilk açıldığında mı bilgisayarı kapatmalıyım?

Windows kurulumu yaparken sistemi kapatıyor, daha sonra açılma ekranında kurulum başlıyor. Sistemi ilk kapattığında SSD'yi çıkarıp kurmak istediğiniz bilgisayara takarsanız eğer kurulumu o bilgisayara göre ayarlar ve herhangi bir sıkıntı olmaz. Benim de eski notebook'um Flash bellek'ten kurulum yapmıyordu, sabit diskini çıkarıp başka bilgisayarda kurulumu başlatıyordum, sistem kapandığında sabit diski notebook'a geri takıyordum herhangi bir sıkıntı olmuyordu.
Flash bellek ile kurulum yapabilirsin veya diğer bilgisayardan windows'u kurarken, bilgisayarı ilk kapattığında SSD'yi çıkarıp, diğer bilgisayara takabilirsin. Böylece kurulumu yeni taktığın bilgisayara göre ayarlar.

SATA kaç destekliyor? Çok eski olmalı. UEFI değil. Windows 7 kurun ve deneyin.

Şu anda SATA 2 disk takılı sisteme. SATA 3 destekliyordur herhalde pek bilmiyorum. USB bellek ile kurmayı denediğimde kuramadıydım Boot edemedim sistemi(Boot edip kurmayı biliyorum defalarca yaptım),Windows 7 ISO dosyası bulamadım varsa link atabilir misiniz?
Flash bellek ile kurulum yapabilirsin veya diğer bilgisayardan Windows'u kurarken, bilgisayarı ilk kapattığında SSD'yi çıkarıp, diğer bilgisayara takabilirsin. Böylece kurulumu yeni taktığın bilgisayara göre ayarlar.

Dediğinizi tam anlayamadım SSD'ye kurarken kurulum esnasında bilgisayarı mı kapatmalıyım? Yoksa bilgisayar ilk açıldığında mı bilgisayarı kapatmalıyım?

Windows kurulumu yaparken sistemi kapatıyor, daha sonra açılma ekranında kurulum başlıyor. Sistemi ilk kapattığında SSD'yi çıkarıp kurmak istediğiniz bilgisayara takarsanız eğer kurulumu o bilgisayara göre ayarlar ve herhangi bir sıkıntı olmaz. Benim de eski notebook'um Flash bellek'ten kurulum yapmıyordu, sabit diskini çıkarıp başka bilgisayarda kurulumu başlatıyordum, sistem kapandığında sabit diski notebook'a geri takıyordum herhangi bir sıkıntı olmuyordu.

Çözüm

Geri
Yukarı