Windows 10 kurulum ekraninda klavye ve fare çalışmıyor

K.k.kerem

Hectopat
Windows ayarlarından sıfırlama işlemi yaptıktan sonra kurulum ekranı geldi ama klavye calismadigi için herhangi bir seçim yapamıyorum, BIOS'da öyle bir sorun yok klavye çalışıyor ama Windows da klavye ışık bile vermiyor. Bilen biri varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

Not: Android cihazımı bağladığım zaman telefonda bağlandı bilgisi geliyor, yani telefonu görüyor bilgisayar.
Yardımcı olabilecek ?

Dosya Ekleri

• 16275900054091585495936.jpg
    16275900054091585495936.jpg
    154,4 KB · Görüntüleme: 267
Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir? Elinizde kurulum USB'si var mı?

Eğer Windows'u sıfırlama yaptıysanız böyle bir sorunla karşılaşmanız muhtemel benim de başıma geldi bu sorun sanırım klavye,mouse taktığınız girişlerinin sürücülerin silinmesinden kaynaklı PS2 girişli bir mouse varsa onu takıp aygıt yöneticisinden sürücüleri yüklemelisiniz.Aksi halde elinizde kurulum usb`i varsa sıfırdan kurulum yapmalısınız.

Maalesef elimde PS2 portlu bir klavye ya da mouse yok bizim antika da vardı ama atılali 6 sene oldu.

Eğer fikır verebilecek ise Windows kurtarma ekranında klavye ve mouse kullanabiliyorum hatta oradan baktığım zaman robot isimli bir disk var anlaşılan yeni sistem dosyaları onun içinde ve benim eski dosyalarında duruyor.

Tamamdır hocam. BIOS üzerinde çalışıyor demişsiniz. En azından bu iyi bir şey. Şu anda yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Bir arkadaş veya bilgisayarcıya gidip halledebilirsiniz. Sistem UEFI olmadığı için MBR bir USB gerekir. Eski tip klavye varsa da deneyebilirsiniz. Sıfırlama şahsen tavsiye etmediğim bir yöntem. Uzun sürüyor ve temiz kurulum gibi olmuyor.

Bunun başka bir çözümü yok mu acaba ?

Mesela kurulacak olan dosyaların içine Driver'ı koyamaz miyim?
Şimdilik yapacak fazla bir şey yok. Klavye çalışmıyor.

Tamamdır hocam. Duruma göre yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı