Windows 10 kurulum şifresi istiyor

MrOzii

Hectopat
Merhaba bundan önce benim gibi aynı sorunu yaşayan bir arkadaş daha varmış bu sitede. Ancak çözümü windows 7 den windows 10 a yükselterek bulmuş. Bu virüs mü ne bilmiyorum ancak bende de var. 3-4 tane iso dosyası denedim. Microsoft'un sitesinden iso indirdim. Usb değiştirdim. Ancak herhangi bir çözüme ulaşamadım. Her defasında format sonrası -biçimlendirme de yaptım. Format atacağım harddiski de kaldırdım. Ayrıca fazladan harddiskleri de çıkarttım- bu sorun karşıma çıkıyor. Hep şifre istiyor ve bu hesap benim bile değil. Şifre ne olursa olsun bu hesap kilitlendi tarzında bir şey söylüyor ama ben hesabımı bile girmeden geliyor bu. Kurulum dahi yaptırmıyor. Lütfen yardımcı olun. Windows 7 den yükseltmek istemiyorum. Doğrudan kurmak istiyorum umarım bir çözüm bulunur.

Dosya Ekleri

• 20191103_203906-1024x768 (1).jpg
    20191103_203906-1024x768 (1).jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 250
Bios ayarlarınızı sıfırlayıp orjinal Windows 10 sürümünü indirip bir tekrar deneyin isterseniz. Gerçekten şok oldum bu nasıl bi problem böyle

Windows10'u temiz kurulum yaparken ürün anahtarı kısmını girme. Cihaz internete bağlı olmasın hep atla atla deyip yani sonradan girmek için; kurulumu gerçekleştirin. Masaüstü gelince internete bağlayın cihazı.

Windows10'u temiz kurulum yaparken ürün anahtarı kısmını girme. Cihaz internete bağlı olmasın hep atla atla deyip yani sonradan girmek için; kurulumu gerçekleştirin. Masaüstü gelince internete bağlayın cihazı.
Yeni windows kurulumunda ağ bağlantısı kestiğimizde kurulum ilerlemiyor.
E postam ile ilişkilendirdiğim için ürün anahtarım zaten yok. E postamı girince windows otomatik aktif oluyor ancak hesabımı giremiyorum ki
Ofis bilgisayarı mı bu?
Ofis bilgisayarı olması bir şeyi değiştirir mi? Harddisk biçimlendirildikten sonra tüm bilgiler silinmiyor mu? Kişisel windows 10 kurmaya çalışıyorum . Bilgisayar benim

Ofis bilgisayarı olması bir şeyi değiştirir mi? Harddisk biçimlendirildikten sonra tüm bilgiler silinmiyor mu? Kişisel windows 10 kurmaya çalışıyorum . Bilgisayar benim
Hazır ofis bilgisayarı satan firmalar (örneğin HP, Dell gibi) bilgisayarların içerisine bi parça takıyolar ve bu parça yüzünden kurulumlarda böyle saçmalıklar yaşanıyor. Kendi iş yerimde yaşadığım için sordum. PCİ-E olarak bağlantı sağlıyor bu cihazlar.

Hazır ofis bilgisayarı satan firmalar (örneğin HP, Dell gibi) bilgisayarların içerisine bi parça takıyolar ve bu parça yüzünden kurulumlarda böyle saçmalıklar yaşanıyor. Kendi iş yerimde yaşadığım için sordum. PCİ-E olarak bağlantı sağlıyor bu cihazlar.
Aynı bilgisayar donanımıyla başka bir harddiskte windows çalıştırabiliyorum. Yalnızca O harddiski çıkartıp format atmak istediğimi takınca böyle bir sorun yaşıyorum. Elime yeni bir harddisk geçince aynı kurulumu onun üstünde deneyeceğim.

Biraz geç oldu ama sorunu çözdüm.Windows 7'den 10'a yükselterek demiştim sfer USB'e Microsoft'un orijinal sitesinden iso yazdırdım ve bilgisayarı USB ile başlattım.Kuruluma geçtim kurulum bitti ve klavye düzeni eklemek ister misiniz diye soru soruyor.Orayı atlama tuhaf ama ben klavye düzeni ekledim ve bu sefer hesap istemedi.Ve kurulumu bitirdim.Eğer orayı atlıyorsan atlama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı