Çözüldü SSD'ye Windows 10 kurulumu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aademirciogluu

Kilopat
Arkadaşlar 2 tane M.2 SSD kullanıyorum. 1 tanesi hazır sistemle beraber geldi ve içerisinde Windows yüklüydü. İkincisini sonradan taktım. Ve USB belleği Rufus ile hazırlayıp UEFI olarak Boot menüden başlattım bilgisayarı. Yeni aldığım SSD'ye Windows'u kurmak ve eski SSD'den Windows'u silmek istiyorum. Karşıma böyle bir ekran çıktı. Burada görünen sürücü 1 Windows kurulu olan eski SSD ve ben bu SSD'yi bu menüde biçimlendirdim. Sürücü 0 ise yeni SSD. Ben sürücü 0'a Windows'u kurmak ve sürücü 1'i depolama olarak kullanmak istiyorum. Bu menüde ne yapmalıyım? Sürücü 1'in bölümlerini silmem mi gerekiyor? Ya da sürücü 1'i tamamen mi silmem gerekiyor? Ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz bu kısmı?

WhatsApp Image 2021-04-02 at 15.59.20 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-04-02 at 15.59.20.jpeg

Çözüm
Hepsini teker teker sil diyeceksiniz. Sonra 2 tane kalacak. Hangi SSD'ye yüklemek istiyorsanız ona tıklayıp ileri diyin.
Tüm silinebilir bölümleri silin. Yeni dediğiniz 0 sürücüsüne tıklayıp alt taraftan yeni dedikten sonra uygula ve tamam diyorsunuz daha sonra ileriye tıklayın.

Öyle yaptım hocam, oldu. Bilgisayarı açtığımda 2. diski görmedi ancak disk yönetimine girip yeni birim oluştur diyerek hallettim. Tam emin olmak açısından hangi marka SSD'ye yüklenmiş Windows nasıl görebilirim? Şu anda C diskimin markasının PNY XLR8 CS3030 olması gerekiyor. Bunu nasıl anlarım?

Başlattan çalıştır açıp diskmgmt.msc yazarak alt taraftan windowsun yüklü olduğu diske sağ tıklayıp özellikler derseniz anlarsınız.

Geri
Yukarı