Çözüldü Windows 10 kurulumu sırasında ''0xc000000e'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hasan Denli

Hectopat
Bende bir tane Samsung 500 GB bir harddisk var. Harddisk'e format atıp Windows 10 yüklüyorum fakat açılırken ''0xc000000e'' hatası alıyorum ve bilgisayar açılmıyor.

Baktınız olmadı bu durumda BIOS pilini çıkartın. 60 saniye sonra tekrar yerine takın. Böylelikle BIOS ayarlarınızı resetlemiş olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatanın görselini ve sistem bilgilerinizi belirtin.
Samsung Q330 Notebook'da Windows 8.1 yüklüydü. Lenovo marka başka bilgisayarımda Windows 10 yüklüydü. Lenovo'nun C'sini Acronis ile backup yaptıktan sonra Samsung'a yine acronis ile recovery yapmak isterken başaramadım ve Samsung açılmıyor artık yani 0xc000000e hatası ile karşılaştım.
7a3EmY.jpg

Yanlış anladıysam düzeltin. Bir bilgisayarın C sürücüsünü alıp bir başka bilgisayara mı attınız?
Bu tür fantastik şeyleri bir tek ben deniyorum sanıyordum. Yalnız değilmişim. 😊
Bu şekilde bir laptopa'a göre düzenlenmiş windows sistemi bir başka laptopta aynı şekilde çalışmaz. Sıfır kurulum yapmanız bu işlemden daha kısa sürerdi. Temiz kurulum her durumda daha iyidir.

O yaptığınız pek sağlıklı değil. Temiz kurulum yapın.

Yapamıyorum. Çünkü kurulamıyor, bu ekrandan kurtulamıyorum.
Yanlış anladıysam düzeltin. Bir bilgisayarın C sürücüsünü alıp bir başka bilgisayara mı attınız?
Bu tür fantastik şeyleri bir tek ben deniyorum sanıyordum. Yalnız değilmişim. 😊
Bu şekilde bir laptopa'a göre düzenlenmiş windows sistemi bir başka laptopta aynı şekilde çalışmaz. Sıfır kurulum yapmanız bu işlemden daha kısa sürerdi. Temiz her durumda daha iyidir.

Fakat oldu yani win 10 yüklü Lenovo marka başka bilgisayarımda Windows 10 yüklüydü. Lenovo'nun C'sini Acronis ile backup yaptıktan sonra win 10 yüklü Dell marka dizüstü bilgisayarıma yine acronis ile recovery yapmayı başardım ama win 8.1 yüklü Samsung'a recover yapamadım açılmıyor artık Samsung'da 0xc000000e hatası ile karşılaştım.

Bu tür işlemleri ben de deniyorum ancak hepsinde uygun şekilde sistem başlatamıyor. Bazılarında Windows 10 taşındığı ikinci sistemin bileşenlerine uyum sağlıyor yeni driverları direk tanıyıp yüklüyor ve sistemi başlatıyor. Bazılarında ise bu tanımlamayı yapamadığı için hiçbir driverı başlatamıyor ve bu tür mavi ekranlara sebep oluyor. Test amaçlı yapmıyorsan bu tür işlemleri temiz kurulum en mantıklısı ve sağlamı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı