Windows 10 kurulumu sonrası laptop açılmıyor

LeaRz

Femtopat
İyi günler arkadaşlar. Yeni aldığım laptopa Windows 10 kurulumu yaptım. Bilgisayarı açtığım zaman aşağıdaki ekran geliyor, ancak laptop açılmıyordu. Birkaç kez kapatıp açtıktan sonra açıldı. Sonra birkaç saat kullandım. Şu an tekrar kapattığımda yine aynı ekranda tıkanıyor ve açılmıyor. Yardım edebilir misiniz?

IMG_20200923_195102.jpg

Yükleme ISO dosyalarında veya driverlarda sıkıntı olabilir. Tekardan bir format at, olmaz ise Windows 8 dene.

İyi günler arkadaşlar. Yeni aldığım laptopa Windows 10 kurulumu yaptım. Bilgisayarı açtığım zaman aşağıdaki ekran geliyor, ancak laptop açılmıyordu. Birkaç kez kapatıp açtıktan sonra açıldı. Sonra birkaç saat kullandım. Şu an tekrar kapattığımda yine aynı ekranda tıkanıyor ve açılmıyor. Yardım edebilir misiniz?

Eki Görüntüle 678707

Ayrıca eğer el ile kapatıyorsan açılması biraz zaman alabilir. Direkt açılmıyor deyip kapatma bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bitlocker kurtarma anahtarı istedi, onu girdim ve açıldı. Ama problemin kaynağı nedir? Windows'u tekrardan mı kurmalıyım? Tüm sürücüler güncel gözüküyor. Technopat videosunda gösterilen tüm adımları gerçekleştirdim.

Şimdi bitlocker kurtarma anahtarı istedi, onu girdim ve açıldı. Ama problemin kaynağı nedir? Windows'u tekrardan mı kurmalıyım? Tüm sürücüler güncel gözüküyor. Technopat videosunda gösterilen tüm adımları gerçekleştirdim.

Doğru düzgün bir ISO dosyası indirip bilgisayarınıza kurun. Yani tekrardan format atın farklı bir ISO ile.

ISO'yu nereden indirdiniz? Hash kontrolü yapın. Kurulum esnasında güç kesildi mi? Veya kapatmaya çalıştınız mı?

Yeni kurulum yaptıysanız, pek fazla veriniz yok demektir. Tekrardan kurulum yapsanız daha iyi olurdu.

ISO'yu nereden indirdiniz? Hash kontrolü yapın. Kurulum esnasında güç kesildi mi? Veya kapatmaya çalıştınız mı?

Yeni kurulum yaptıysanız, pek fazla veriniz yok demektir. Tekrardan kurulum yapsanız daha iyi olurdu.
Kurulum esnasında güç kesilmedi veya kapatmaya da çalışmadım. Kurulum sorunsuz geçti. ISO'yu Windows'un kendi sitesinden indirdim. Şuan kullanıyorum laptopu. İleride sıkıntı olur mu diye merak ettim. Hash kontrolünü nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Şu an hiçbir sorunu yoksa kafanıza takmayın. Hash kontrolünün nasıl yapıldığını internette arayarak bulabilirsiniz. Kurulum anında birden fazla kez yeniden başlatıldığı için elle kapattınız mı diye sormuştum.

Geri
Yukarı