Çözüldü Windows 10 kurulumu yaparken sol üstte yanıp sönen tire

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tyerr

Hectopat
Daha fazla  
Technopat Sosyal'de yer alan son sürüm Windows 10 ISO dosyasını Rufus yardımıyla MBR, BIOS şeklinde USB'e yazdırıyorum. (Sistemim GPT ve UEFI desteklemiyor.) İşletim sistemim normalde Windows 7 64 Bit idi. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Boot menüye giriyorum ve Flash Disk'i seçiyorum. Ardından Windows logosu çıkıp siyah ekran geliyor. Ayrıyeten sol üst köşede yanıp sönen "-" işareti bulunuyor. BIOS güncel durumda. Şimdiden yardımlar için teşekkür ederim.

Çözüm
Windows Media Creation Tool ile USB'ye yazdırdım ve sorunum çözüldü.
Technopat Sosyal'de yer alan son sürüm Windows 10 ISO dosyasını Rufus yardımıyla MBR, BIOS şeklinde USB'e yazdırıyorum. (Sistemim GPT ve UEFI desteklemiyor.) işletim sistemim normalde Windows 7 64 Bit idi. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Boot menüye giriyorum ve flash Disk'i seçiyorum. Ardından Windows logosu çıkıp siyah ekran geliyor. Ayrıyeten sol üst kornerede yanıp sönen "-" işareti bulunuyor. BIOS güncel durumda. Şimdiden yardımlar için teşekkür ederim.

Öncelikle geçmiş olsun bunu ben yaşadığımda bir süre bekledikten sonra format ekranı gelmişti siz bunu denediniz mi?

Aynı sorunu HP 550 model bilgisayarımda yaşamıştım. "-" yanıp sönerken kahve yapmaya gittim. Döndüğümde format ekranı gelmişti.

Bu durum USB bellek ile alakalı olabilir. Farklı bir USB ile tekrar deneyin. Bakalım sonuç aynı olacak mı?

Son düzenleme:
Aynı sorunu HP 550 model bilgisayarımda yaşamıştım. "-" yanıp sönerken kahve yapmaya gittim. Döndüğümde format ekranı gelmişti.

Bu durum USB bellek ile alakalı olabilir. Farklı bir USB ile tekrar deneyin. Bakalım sonuç aynı olacak mı?
Farklı bir USB'ye Rufus ile yazdırdım ve denedim, sonuç aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı