Çözüldü Windows 10 kurulumu yaparken sol üstte yanıp sönen tire

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tyerr

Hectopat
Daha fazla  
Technopat Sosyal'de yer alan son sürüm Windows 10 ISO dosyasını Rufus yardımıyla MBR, BIOS şeklinde USB'e yazdırıyorum. (Sistemim GPT ve UEFI desteklemiyor.) İşletim sistemim normalde Windows 7 64 Bit idi. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Boot menüye giriyorum ve Flash Disk'i seçiyorum. Ardından Windows logosu çıkıp siyah ekran geliyor. Ayrıyeten sol üst köşede yanıp sönen "-" işareti bulunuyor. BIOS güncel durumda. Şimdiden yardımlar için teşekkür ederim.

Çözüm
Windows Media Creation Tool ile USB'ye yazdırdım ve sorunum çözüldü.
Windows kurulum esnasında yaşanan takılıp kalmalarin bir ihtimali de Hdd bozuk sektör kaynaklı olabiliyor.
Eger buysa sorun Rufuslu olmayan farklı bir windows yüklemeyle sorunu çözebilme ihtimaliniz var.
Başıma 1 kez geldi. Kendi hazırladığım 2 farklı kurulum USB'si denedim Windows ekranında takılı kaldı her seferinde. Bilgisayarcıya götürdüm onun USB kurulum bellegi ile sorunsuz kuruldu. Win. Kurduktan sonra bellek sağlık programları ile kontrol yapınca epey bir bozuk sektör çıkmıştı.

BIOS sıfırlayıp dene bir de istersen.
Denedim hocam, maalesef durum aynı.
Windows kurulum esnasında yaşanan takılıp kalmalarin bir ihtimali de Hdd bozuk sektör kaynaklı olabiliyor.
Eger buysa sorun Rufuslu olmayan farklı bir windows yüklemeyle sorunu çözebilme ihtimaliniz var.
Başıma 1 kez geldi. Kendi hazırladığım 2 farklı kurulum USB'si denedim Windows ekranında takılı kaldı her seferinde. Bilgisayarcıya götürdüm onun USB kurulum bellegi ile sorunsuz kuruldu. Win. Kurduktan sonra bellek sağlık programları ile kontrol yapınca epey bir bozuk sektör çıkmıştı.
Bad sector olduğunu düşünmüyorum, Hdd'yi birkaç hafta önce değiştirmiştim.

Eski işletim sistemine dönebiliyorsan aşağıdaki araç ile sağlık testi yapar mısın? Bazen arızalı diskler sistemin başlamasını engelleyebiliyor.

Bad sector olduğunu düşünmüyorum, Hdd'yi birkaç hafta önce değiştirmiştim.
O halde işe yaramayacak.

Eski işletim sistemine dönebiliyorsan aşağıdaki araç ile sağlık testi yapar mısın? Bazen arızalı diskler sistemin başlamasını engelleyebiliyor.

O halde işe yaramayacak.

Dosya Ekleri

• Ekran-Görüntüsü-(158).png
    Ekran-Görüntüsü-(158).png
    25,8 KB · Görüntüleme: 62
Technopat Sosyal'de yer alan son sürüm Windows 10 ISO dosyasını Rufus yardımıyla MBR, BIOS şeklinde USB'e yazdırıyorum. (Sistemim GPT ve UEFI desteklemiyor.) işletim sistemim normalde Windows 7 64 Bit idi. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Boot menüye giriyorum ve flash Disk'i seçiyorum. Ardından Windows logosu çıkıp siyah ekran geliyor. Ayrıyeten sol üst köşede yanıp sönen "-" işareti bulunuyor. BIOS güncel durumda. Şimdiden yardımlar için teşekkür ederim.

Çözümü saçma gelebilir ama hardiskin kablolarını söküp deniyebilir misin bir de USB'yi farklı bir porta tak. Olmazsa formatı tekrar indir inerken hasar görmüş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı