Windows 10 kurulumu zor mu?

Güvenilir mi bunlar hocam?
Siteleri örnek olarak paylaştım. Güvenilir, en popüler lisans siteleri zaten.

20 30 TL'lik keylerden Microsoft desteği alamıyorsunuz diye biliyorum yani yasal değil. Ama gidip de 3000 TL vermek saçma orası ayrı.
Microsoft desteğinden kastınızın ne olduğuna göre değişir. Doğrudan Microsoft'un etkinleştirme kısmı üzerinden etkinleştiriyor ve Windows 10'u tüm özellikleri ile kullanmaya izin veriyor. Yasal yani.

Siteleri örnek olarak paylaştım. Güvenilir, en popüler lisans siteleri zaten.

Microsoft desteğinden kastınızın ne olduğuna göre değişir. Doğrudan Microsoft'un etkinleştirme kısmı üzerinden etkinleştiriyor ve Windows 10'u tüm özellikleri ile kullanmaya izin veriyor. Yasal yani.

Benim şaşırdığım bu keyler nasıl ucuz oluyor da Microsoft'un sitesinde 3800 TL oluyor hiçbir şey anlamadım?

FreeDOS gelen laptopa orijinal Windows 10 kurulumu nasıl yapılır? Böyle teknik konulardan pek anlamayan biri olarak tek başıma yapabilir miyim bilmiyorum ve yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum.
Yapmayı Bilen kolay diyor ama hayatınızda hiç yapmadıysanız cidden araştırmanız gerek hocam. (20-30 kere format atmışımdır ama flash'a iso yazma kısmını tamamen unuttum mesela) İnternette 4-5 tane düzgün video var, hepsini izleyin.

Dikkat edin diyebileceğim: Diskleri ayarlama kısmı biraz sıkıntılı onu öğrenin, bir de Windows kurulumu yapıldığında 10'dan geriye sayma başlayacak; onu gördüğünüzde flash'ı çekin. Takılı kalırsa format işe yaramaz.

Yapmayı Bilen kolay diyor ama hayatınızda hiç yapmadıysanız cidden araştırmanız gerek hocam. (20-30 kere format atmışımdır ama flash'a iso yazma kısmını tamamen unuttum mesela) İnternette 4-5 tane düzgün video var, hepsini izleyin.

Dikkat edin diyebileceğim: Diskleri ayarlama kısmı biraz sıkıntılı onu öğrenin, bir de Windows kurulumu yapıldığında 10'dan geriye sayma başlayacak; onu gördüğünüzde flash'ı çekin. Takılı kalırsa format işe yaramaz.
Araştıracağım hocam.

Benim şaşırdığım bu keyler nasıl ucuz oluyor da Microsoft'un sitesinde 3800 TL oluyor hiçbir şey anlamadım?
Microsoft'un internet sitesinde sattığı Windows 10 ürün ürün anahtarları OEM yani tekil. Bu ürün anahtarları ise Retail yani perakende. Technopat Sosyal'de çokça tartışıldı, o konulara bakabilirsin.

Geri
Yukarı