Windows 10 kurulumunda disk gözükmüyor

Mahves

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Parçaların montajını yaptim. Flash diskten Win 10 kurulum başlattım. Disk secme bölümleme alanina geldigimde sürücü 0 ayrılmamış alan diyor ve orada kalıyorum. Ne biçimlendirme ne ilerleme, hiçbir islem yapılmıyor. BIOS ekraninda disk görünmüyor! Komut sisteminden diskpart'la biçimlendirmeye uğraştim, yine bir çözüme ulaşamadım. Gorseli paylaşıyorum. Acaba disk mi bozuk çıktı şansıma!

HDD WD Blue 1 TB 7200 RPM.

IMG_20201019_000627.jpg

Kurulum ekranına geldiğinizde Shift + F10 ile komut istemini açın. Sırasıyla:
  1. Diskpart komutunu verin.
  2. List disk komutuyla diskleri listeleyin. Eğer disk burada görünüyorsa numarasına göre select disk {disk numarası} ile sabit diskinizi seçin.
  3. Clean komutu ile diski tamamen silin ve kurulum ekranına dönüp disk biçimlendirme menüsünden yenile deyin.
@MF 'dan alıntıdır.

Arkadaşlar merhaba. Parçaların montajını yaptim. Flash diskten Win 10 kurulum başlattım. Disk secme bölümleme alanina geldigimde sürücü 0 ayrılmamış alan diyor ve orada kalıyorum. Ne biçimlendirme ne ilerleme, hiçbir islem yapılmıyor. BIOS ekraninda disk görünmüyor! Komut sisteminden Diskpart'la biçimlendirmeye uğraştim, yine bir çözüme ulaşamadım. Gorseli paylaşıyorum. Acaba disk mi bozuk çıktı şansıma!

Eki Görüntüle 706842

Diski yeni deyip yeni Partition oluştur ve devam et

Arkadaşlar merhaba. Parçaların montajını yaptim. Flash diskten Win 10 kurulum başlattım. Disk secme bölümleme alanina geldigimde sürücü 0 ayrılmamış alan diyor ve orada kalıyorum. Ne biçimlendirme ne ilerleme, hiçbir islem yapılmıyor. BIOS ekraninda disk görünmüyor! Komut sisteminden Diskpart'la biçimlendirmeye uğraştim, yine bir çözüme ulaşamadım. Gorseli paylaşıyorum. Acaba disk mi bozuk çıktı şansıma!

Eki Görüntüle 706842

Benim de başıma gelmişti sorunu Linux kurarak çözmüştüm nedense Windows 10 ile bir uyuşmazlık olmuş.

Kurulum ekranına geldiğinizde Shift + F10 ile komut istemini açın. Sırasıyla:
  1. Diskpart komutunu verin.
  2. List disk komutuyla diskleri listeleyin. Eğer disk burada görünüyorsa numarasına göre select disk {disk numarası} ile sabit diskinizi seçin.
  3. Clean komutu ile diski tamamen silin ve kurulum ekranına dönüp disk biçimlendirme menüsünden yenile deyin.
@MF 'dan alıntıdır.
Dediklerinizi harfiylen uyguladim ama değişen hiçbir şey olmadi. Sanirim diskte fiziksel bir bozukluk var.yarin servise gondericem.

Bende de öyle yapmıştı. Dilersen onarmayla dene veya sistem açılıyorsa setup üzerinden dene normalde BIOS'a girince görünüyor fakat format sırasında gözükmüyordu bende de.

Geri
Yukarı