Windows 10 Kurulumunda "Önyükleme yapılandırması güncelleştiremedi" Hatası

omerfaruk29

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Windows kurulumunda ekteki hatayı alıyorum.
ISO, MSDN den 1703 Pro 64 bit sürümü. Flash bellekten kurulum denendi. Flash belleğe Rufus ile yazıldı. Kurulum HP 8540p üzerinde UEFI modunda denedi.
Daha önce başarılı kurulum yapıldı. (Redstone den önce) Şimdi temiz 1703 kurayım dedim.

Ekleme:
UEFI olarak Redstone kurdum. Sonra C diskini formatlayip GimageX ile 1703 versiyona ait install.wim dosyasini C diskine uyguladım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda 10 dakika normal kurulum aşamaları yürüdü (Hazırlanıyor, Cihazlar kuruluyor vs). Sorna hata verdi. Windows kurulumunu yeniden başlatmamı istedi.

Dosya Ekleri

• IMG_20170620_182502.jpg
    IMG_20170620_182502.jpg
    332,3 KB · Görüntüleme: 286
Merhaba,

Windows kurulumunda ekteki hatayı alıyorum.
ISO, MSDN den 1703 Pro 64 bit sürümü. Flash bellekten kurulum denendi. Flash belleğe Rufus ile yazıldı. Kurulum HP 8540p üzerinde UEFI modunda denedi.
Daha önce başarılı kurulum yapıldı. (Redstone den önce) Şimdi temiz 1703 kurayım dedim.

Ekleme:
UEFI olarak Redstone kurdum. Sonra C diskini formatlayip GimageX ile 1703 versiyona ait install.wim dosyasini C diskine uyguladım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda 10 dakika normal kurulum aşamaları yürüdü (Hazırlanıyor, Cihazlar kuruluyor vs). Sorna hata verdi. Windows kurulumunu yeniden başlatmamı istedi.
Media Creation Tool ile iso dosyasını tekrar indirip bir daha deneyin.

Yeniden başlattın mı peki?
Bu aşamadan sonra yeniden başlattığımda BCD dosyasını bulamadi ve önyükleme yapmadı.
Ekleme,
Çalışan sistemde ( 14393) media creation tool ile yükselt dedim. Fakat windowsu yüklemek için yeterli yer olmadığı söyledi ne akala ise C diskimde 120 gb boş yer varken.
Iso kalibindaki setup ile kurulum yapmayı denediğimde kurulumun 2 aşaması %20 olduktan sonra gene konunun başında aldığım hatayı verdi.

@Murat5038

Merhaba öncelikle konu çözülmüştür.
Daha önce önce Win 10 TH2 sürümünü (UEFI modunda) temiz kurulumla kullandığım ve başarılı bir şekilde Redstone yükseltip kullanmaya devam ettiğim bilgisayarım bundan yaklaşık 1 hafta önce çöktü.
Bir sabah geldiğimde baktım ki boot etmiyor, \BCD dosyası bozulmuş. Zaten temiz Win 10 1703 yüklemeyi planlıyordum vakti geldi deyip kurmayı denediğimde konudaki hatayı aldım. Bunun ilk önce Win 10 1703 ü bilgisayarımın desteklemediğini düşünüp hazırda bulunan Win 10 1607 'yi yüklemeye çalıştım fakat yine aynı hatayı aldım.

Çözmek adına yaptığım çalışmalar,
  • UEFI 8.1 ve 7 kurmayı denedim fakat başarısız oldum, aynı hatayı aldım. Kurulumlarda tüm diski sildiğimi eklememe gerek yok zaten.
  • Biosu varsayılan ayarlara çektiğimi fayda etmedi.
  • Bios sürümünü F.50 den F.60 a güncelledim, fayda etmedi.
  • Harddiski değiştim, normal kurulum denedim gene hüsran.
  • Farklı RAM modülü taktım gene hüsran.
  • 2 farklı iso kalıbını hem USB bellekten hem DVD üzerinden denedim, fayda etmedi.
  • Intel ME Firmware' sini güncelledim, fayda etmedi. (Murat Abiye teşekkürler.)
  • Kurulumda hata verdikten sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda BCD dosyasına değer girilmediği için herhangi bir önyüklemeye başlamıyordu bilgisayar. Bende Win 10 PE versiyondan yükleme yapıp BCD ye elle Win 10 önyükleme değerlerini girdim. Fakat ilk 5 dakika normal kurulurmuş gibi yapıp "Windows kur, Windowsu bu cihaz için çalışacak şekilde yapılandırmadı." hatası verdi. Ve sonra devam etmiyor.
  • Win 10 PE versiyondan açıp elle Wim dosyaları yükleyincede üst maddedeki hatayı verdi.
Daha önce zor bela Visual Studio 2015 ve Xamarin kurulumunu sorunsuz kurmayı 1 hafta uğraştıkdan sonra yapabilmiştim ve bunu Acronis ile yedeklemiştim. Üstteki yolları denedikten sonra bu yedeği geri yükledim. Ve boot etti. UEFI kurulum yapılmıyor fakat UEFI önyükleme yapılabiliyordu. Fakat BCD yi herhangi bir şekilde düzenleme, yedekleme yapmaya (Hem cmd üzerinden bcdedit ile hemde EasyBCD üzerinden) çalıştığımda "Sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor hatası" veriyor.
Daha sonra dizüstü bilgisayarımın harddiskini söktüm, masaüstü bilgisayarıma bağlayıp Win 10 1703 sürümünü temiz kurulum yaptım. Masaüstüne kadar geldim fakat sürücüleri ve güncellmemeleri yapmadım. Sonra dizüstüme takıp sürücüleri güncelledim. Şuan bu şekilde Win 10 1703 sürümünü kullanıyorum. (İngilizcesi olanlar için bu adamda aynı sorunu yaşamış, Link)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı