Windows 10 Kurulumunda Sabit Disk Bölümü Gözükmeme Sorunu

smtglck2000

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kilis
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 10 format atmaya çalışırken sabit diskte halihazırda 3 bölüm bulunduğu halde disk seçme ekranında Windows'u yükleyeceğim bölüm gözükmüyor. Fotoğrafta göreceğiniz üzere bir Windows'un kendi oluşturduğu 800 MB'lık bölüm ve 100 GB'lık benim yedeklerim bulunuyor ama asıl Windows'u kuracağım 360 GB'lık ana sürücü gözükmüyor. Hem MBR hem GPT bölüm düzeninde bootladım flash belleği, ayrıca Fat32 ve NTFS olarak da boot ettim ikisinde de olmuyor. Windows'ta sürücü onarma yaptım format atma ekranına geldiğimde gene asıl sürücü çıkmadı. Yardımlarınızı dört gözle bekliyorum.

9543dfd0-ef4b-4663-a247-9ce72d10de2d.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettigin 360 GB'lik parcaya daha once baska bi isletim sistemi yukledin mi? Ayni zamanda, o 360 GB'lik kisim Windows icinde gorunuyor mu?

Tabii ki gözüküyor içinde Windows yüklü. Bilgisayarı açtığımda felan sorun yok disk her yerde gözüküyor. Hatta format ekranında sürücü yükle diyorum C diski orda da gözüküyor ama burada gözükmüyor.

Windows kurulumu sırasında SHIFT + F10 tuş kombinasyonunu kullanarak komut istemini açabilir ve rehberdeki adımları uygulayabilirsiniz.
Peki ben diski temizlediğimde bölümün format kısmında çıkabileceğinin bir teminatı var mıdır? Çünkü dediğiniz işlemleri yaptıktan sonra hala aynı sorunla karşılaşırsam Windows'u bir daha açamam ve yenisini de yükleyemem. Ve işlemlere baktım ben sadece ''0'' diskinin C sürücüsünü temizlemek istiyorum. Bu işlemde bölüm seçmem gerek. Onuda ''select partition '0' veya '1' '' yazdığımda böyle bir disk bulunamadı diyor. Sadece partition 2'yi görüyor ve onda da 100 GB'lık ayırdığım yedek dosyalarım var.
Ayrıca eklemek istiyorum bu diski ben çok kez bölüme ayırdım. Acaba bu yüzden bir hasar vermiş olmayayım diske?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı