Windows 10 kurulumunda "seçilen diskte MBR bölüm tablosu var" sorunu

Yusuf Tanrıkulu

Hectopat
Daha fazla  
Orijinal Windows 10 format atmak istediğim bilgisayarımda C sürücüsüne Windows 10'u kurmak istediğimde: "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde, Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir." Hatasını alıyorum. Windows 10 ISO dosyasını Rufus yazılımı ile USB'ye boot ettim. C diskini de tamamen sildiğim için Windows açılmıyor. D diskinde de yedek dosyalarım var. Yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumdan C:\ diskinin etiketini silin ve tekrar etiketleyin. Adım adım:

1. Öncelikle bilgisayarı Kurulum diskinden başlatın.
  2. Sabit Disk seçme bölümüne geldikten sonra altta küçük butonlar var. Sabit Diskinizi seçin ve "Sil" butonuna tıklayın.
  3. Sabit Diskin etiketi silindi. Şimdi "Yeni" butonuna tıklıyorsunuz. Ardından diskinizin boyutunu MB olarak giriyorsunuz. 1 GB=1000 MB olarak hesaplayın, aksi takdirde hata alırsınız.
Daha sonra tekrar "Yeni" deyin. Bu sefer ayarlar ile oynamadan "Kaydet" deyin. Sorun çözülmüş olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı