Çözüldü Windows 10 League of Legends oynarken mavi ekran hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

EmirCicekk

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
R7 200 series
İşlemci
Intel Core i5
Screenshot_1.png

Bilgisayarda genellikle League of Legends oynuyorum. Oyun oynarken arada bir kapanıyor, oyun yanıt vermiyor. Sonrasında geri giriyorum ama bazen de mavi ekran verip PC kendini kapatıyor. BlueScreenView programıyla mavi ekran hatalarını gördüm fakat ne anlama geliyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Tamamdır, AMD ekran kartında donanımsal sorun var maalsef tahmin ettiğim gibi.
Öncelikle selamlar. @claus hocam konuyu bölmek istemem ama "032523-36312-01.dmp" isimli (Zipde 4. sırada) minidump'ta Module Name "Hardware" olarak gözüküyor. Bu sorunun donanımsal olduğuna işaret etmez mi?

(Yalnızca soru soruyorum. Yanlış anlamazsanız sevinirim)
%100 donanımsal diyemeyiz.
Konu sahibi GPU güncellemişsin ama sonradan eski sürücüye gelmiş?
Ağ kartını güncelle. PSU ve GPU testleri yap.

%100 donanımsal diyemeyiz.
Konu sahibi GPU güncellemişsin ama sonradan eski sürücüye gelmiş?
Ağ kartını güncelle. PSU ve GPU testleri yap.

Donanım işlerinden pek anlamayan birisi olarak özür dileyerek soruyorum ki bu bahsettiğiniz testleri nereden veya hangi uygulamadan yapmam gerektiğini söyler misiniz?
Ağ kartını az önce anakartın ismini aratarak Intel'in sitesine girip güncelledim. Yani öyle sanıyorum. Anakartım Intel H55.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağ bağdaştırıcılarında bir sürü şey var ama sanırım en üsttekini soruyorsunuz. Donanım kimliğide bunun olması lazım; device PCI\VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_012310EC&REV_07\01000000364CE00000 requires further installation.
Screenshot_2.png

Burada işaretlediğim testleri yaptım. 10 dakika olarak ayarlayarak. Uygulamayı kullanmasını bilmiyorum. Umarım doğru şeyleri yapmışımdır.
Screenshot_5.png
Screenshot_4.png
Screenshot_3.png

Bunu indir yükle. Bir de ekran kartını söküp anakarta bağlayıp görüntü al.
Sonra oyunu o şekilde dener misin?

Ekran kartı olmadan oyun oynarsam ekran kartı olmadığı için başlı başına bir sorun olmaz mı zaten.

Olmaz, şu an mavi ekran alıp almadığını kontrol ediyoruz. Bazen OCCT'de sorun görmeyip pratikte kullanırken hata alan kullanıcılar oluyor.

Peki. Şu an attığınız şeyi indirdim. İftardan sonra da söylediğiniz gibi yapıp ekran kartını çıkarıp deneyeceğim. O zaman tekrardan bir cevap yazarım.

Dostum hemen hemen 2 saat kadar oyun oynadım hiçbir sıkıntı çıkmadı. Ne oyundan attı ne de mavi ekran verdi.
Bir oyun ortalama yarım saat sürüyor. Normalde 2.veya 3. oyunda ya oyun kapanırdı ve tekrardan girerdim ya da mavi ekran verirdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı