Windows 10 lisansı nereden öğrenilir?

alihandemirtas

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 2015 yılında ilk Windows 10'a geçenlerdenim. Benim Microsoft hesabımda Windows 10 keyi olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Hocam, çalıştır kısmına girin. Cmd yazın ve enter tuşuna basın. Komut istemi kısmına bunları yazıp, enter tuşuna basın.
powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"
Satırın altında bir kod çıkacak. O kod sizin Windows 10 ürün anahtarınız.
5-10 saniye bekleyin key varsa ekrana çıkar

Resimdeki gibi ayarlar> güncelleştirme ve güvenlik> etkinleştirme kısmında Windows Microsoft hesabınıza bağlı dijital bir lisans ile etkinleştirildi yazıyorsa var demektir. Yazmıyorsa o kısımda yine eşleştir diye yazar eşleştirirsen olur.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü etkinleştirme.png
    Ekran görüntüsü etkinleştirme.png
    44,9 KB · Görüntüleme: 37
Hocam, çalıştır kısmına girin. CMD yazın ve enter tuşuna basın. Komut istemi kısmına bunları yazıp, enter tuşuna basın.
PowerShell "(get-wmiobject -query ‘select * from softwarelicensingservice').OA3xoriginalproductkey"
Satırın altında bir kod çıkacak. O kod sizin Windows 10 ürün anahtarınız.
5-10 saniye bekleyin key varsa ekrana çıkar.

Sistemde şu an Windows 10 Pro var fakat benim geçiş yaptığımda Windows 10 Home sürüme geçmiştim yani lisans varsa Home sürümde var fakat ben şu anda format atmak istemiyorum. Format atmadan Microsoft hesabımda lisans olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı