Windows 10 lisansı Windows 11'i etkinleştirir mi?

süleyman88

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
Windows 10 kullanıcısıyım. Retail key alarak Windows 10'u aktif etmiştim. Windows 11'e geçişte sürüm orjinal olur mu? Olmayacağını düşünerek nasıl aktif edebiliriz? Anahtar mı almamız gerek?

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu uptade ile geçildiğinde bilgisayarda ki her şey siliniyor mu? Yani ben direk 11 e geçerken her şeyin silinmesini ve sıfırdan başlamayı istiyorum bu yüzden ISO dosyası ile yapacağım eğer uptade de silinmiyosa.

Hocam windows 10 daki orjinal Key'iniz ile retail veya oem farketmez direkt olarak win11 e geçiş yapabilirsiniz. Eğer sıfırdan kurmak istemezseniz yükseltme yoluyla win11 e geçiş yapabilirsiniz. Eğer ben sıfırdan kuracağım dosyalarımı yedeklerim derseniz de bugün microsoft'un yayınlayacağı İso yu bekleyip, yayınlandığında indirir ve temiz kurulum yaparsınız. Temiz kurulumda key istenirse halihazırda kullandığınız Win10 key'inizi girersiniz. Yükseltmede ise zaten sizden key istenmeyecek direkt olarak aktifleşecektir Win11.

Şunu da eklemek isterim ki benim gibi sıkıntılı bir siteden retail key diye alıp key Mak key çıkarsa key'inizi kullanmakta sorun yaşarsınız. Benim aldığım key mak key çıktı ve bu mak key lerin kullanım sınırı varmış. 1 senedir kullandım fakat geçen gün format atmak istediğimde Mak key olduğundan Aktivasyon hatası aldım ve formatı yapamadım. Mecburen yeni key aldım. Kısacası key'iniz sağlam olduğu sürece sıkıntı yok.

Microsoft sitesinde Win 11 indirme linki yayınlamış ama bu kararlı sürüm mü yoksa hala insider sürümünde mi bilmiyorum.
Eyvallah hocam. En iyisi bir süre daha beklemek gibi geldi bana. Lisans anahtarını sağlamlisansdan almıştım. O olayı da oraya sormam gerekecek ama sanmıyorum Windows 11 de geçerli olsun.

Geri
Yukarı