Windows 10 Login Ekranında Takılma Sorunu

Uğur Yüksekol

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Sorunun bir bölümüne kadar geldim fakat bir yerden sonra takıldım.
Sistemde 3 hdd mevcut.
  • 120lik ssd
  • 320 gb hdd
  • 1tb hdd
Ssdde Windows 10 kurulu, 320likte Yedekler, 1tb'da ise geri kalan her şey. (Oyun, programlar vs. vs.)
Sorun şu ki windows 10 güncellemesinde sonra login ekranında takılmalar yaşıyorum. (aşağıdaki foto Ek-1) O yükleniyor simgesi dönüyor dönüyor dönüyor. Ama ne yüklenen var ne de başka bir şey. Orada kalıyor devamı gelmiyor.

Bu sorunu anca bilgisayarı kapatıp 1tblık hhd'yi söktükten sonra tekrar açtığımda aşabiliyorum ve masaüstüm geliyor. Haliyle 1tblık hddyi kullanamıyorum.
Sonra tekrar kapatıp 1tblık hdd'yi takınca açılıyor. Fakat 1 kereliğine mahsus açılıyor. Reset, kapatıp açma yapınca tekrardan o ekranda kalıyor. Tekrardan çıkart, bilgisayarı aç, bilgisayarı kapa, tekrar tak, tekrar bilgisayarı aç...

Tak çıkart yönteminin dışında diğer yöntem ise bilgisayarı tekrar başlatmak ama bu sefer açılışta bios'a girmem. Bios'a girip çıkınca ve hiç bir ayarı ellemesem bile sorun düzeliyor ve masaüstüne geçiyor.

Her seferin böyle çözülüyor ama bu çözüm değil! Bunun kalıcı çözümünü bilen varsa lütfen yardım etsin.
Windows 7 ve 10 da uzun süre hiç böyle problem yaşamadan kullandım. Güncellemeden Kullanıcı silip tekrar açmak zorunda falan da kalmıştım.

Teşekkürler şimdiden. (Belki yardımı olur diye disk yönetimini de ekledim.)

Dosya Ekleri

• 111.jpg
    111.jpg
    271,8 KB · Görüntüleme: 91
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı