Windows 10 Logoda Kalma Sorunu

Dragneel.99

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Herkese merhaba. Usb'den Windows 10 64bit temiz kurulum yapacağım fakat USB'yi bootladıktan sonra mavi Windows logosunda kalıyor. Şu anki sistemimde Windows 7 32 bit var. Anakartım ve diğer bileşenlerim Windows 10 destekliyor fakat neden böyle tıkanıyor anlamadım?
logo.jpg

Sistemim:
  • İntel Core 2 Duo 2.4GHz E4400
  • MSI G31TM-P21
  • G.SKILL 2GB DDR2 800MHz
  • AMD R7 250 DDR3 2GB
  • Windows 7 Home Premium 32bit

Benzer sorunu yaşamıştım. Sata portlarındaki çakışmadan oluyor benim sorunum. Sadece kurulum yapacağınız sabit disk takılı olsun. Gene aynı sorun olursa diğer portlara takmayı deneyin.
Ayrıca USB'de sıkıntı da olabilir. Doğru yazdırmamak gibi. Rufus programıyla yazdırabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler. Rufus programı ile bios için yazdırdım pc'im uefi desteklemediği için. Sadece bir tane sabit disk kullandığım için sata kablosunu başka porta takmayı deneyeceğim. Bir keresinde pc temizliği yaptığımda yerlerini değiştirdim galiba ondan olmadı :)

Benzer sorunu yaşamıştım. Sata portlarındaki çakışmadan oluyor benim sorunum. Sadece kurulum yapacağınız sabit disk takılı olsun. Gene aynı sorun olursa diğer portlara takmayı deneyin.
Ayrıca USB'de sıkıntı da olabilir. Doğru yazdırmamak gibi. Rufus programıyla yazdırabilirsiniz.

Maalesef yine aynı sonuç :( Peki USB'nin bozuk olma ihtimali var mı ?

Mbr için bios seçeneğiyle yazdırdıysanız sorun yok. Sata portuna hiçbir şey takamadan usb ile başlatmayı deneyin. Çalışmazsa başka usb ile deneyin. Bios ayarlarından kaynaklı bir sorun da olabilir.

Teşekkürler. Peki sata portuna hiçbir şey takmadan denediğimde oldu diyelim, HDD'e nasıl format atacağım ki o zaman?

USB çalışıp çalışmadığını test edin diye söylemiştim.
Windows içerisinden de kurulum başlatabilirsiniz. Windows 32 bit kullanıyorsunuz. USB'deki 64 bit kurulumu windows içinden başlatamazsınız.
Windows 10 32 bit medya oluşturma aracını burdan indirin. Çalıştırıp Windows 32 bit türkçe sürümünü indirin. İndirdikten sonra yalnızca kişisel dosyaları koru seçeneğiyle kurulum yapın.

Son düzenleme:
USB çalışıp çalışmadığını test edin diye söylemiştim.
Windows içerisinden de kurulum başlatabilirsiniz. Windows 32 bit kullanıyorsunuz. USB'deki 64 bit kurulumu windows içinden başlatamazsınız.
Windows 10 32 bit medya oluşturma aracını burdan indirin. Çalıştırıp Windows 32 bit türkçe sürümünü indirin. İndirdikten sonra yalnızca kişisel dosyaları koru seçeneğiyle kurulum yapın.
Ben 32 bitten 64 bite geçmek istiyorum. Windows içinden yaparsam yine 32 bitte kalacak.

Merhaba öncelikle diskte bad sector olma ihtimali yüksek.
Siz öncelikle hdd nizi çıkartıp başka bir bilgisayara takarak dostan şu komutu çalıştırın.
Chkdsk /r f: (sizdr f sürücüsü olmayabilir kesin çözüm budur)

Ama şöyle bir durum da var. Elimde Windows 7 64 bit CD'si geçmişti bir keresinde. Onu takdığımda sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Ben USB'nin bozuk olduğunu düşünüyorum çünkü CD boot edince CD'de takılma olmuyor. Bir CD alıp Windows 10'u ona yazdırmayı düşünüyorum. Eğer yine aynı olursa dediğiniz yöntemleri sırasıyla deneyeceğim :) Cevaplarınız için çok teşekkürler...

Geri
Yukarı