Windows 10 logosundan sonra sistem siyah ekranda kalıyor

Kayasderler

Centipat
Başlıkta belirtiğim gibi bilgisayarı açınca siyah ekran geliyor fakat görüntüde bir sıkıntı yok. Windows logosu göründükten sonra siyah ekranda kalıyor. Sorunun diskte olduğunu düşünüyorum çünkü dün bilgisayarı açtığımda disk kullanımı %100'e varıyordu. Başınıza geldiyse ya da çözüm hakkında bir fikriniz varsa teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirtiğim gibi bilgisayarı açınca siyah ekran geliyor fakat görüntüde bir sıkıntı yok. Windows logosu göründükten sonra siyah ekranda kalıyor. Sorunun diskte olduğunu düşünüyorum çünkü dün bilgisayarı açtığımda disk kullanımı %100'e varıyordu. Başınıza geldiyse ya da çözüm hakkında bir fikriniz varsa teşekkürler.

Format atarsan düzelir %100 ama tekrar olmayacağı anlamına gelmez.
İçerisinde özel bilgilerin var ise aparat yardımı ile veya bir kasaya ikinci disk olarak takıp Windows üzerinden alabilirsin.

Eski laptopumda başıma gelmişti hard disklerde oluyor böyle şeyler.
Laptop bozuldu ama hala kullanıyorum hard diskini imzamda gözüktüğü üzere.
Ayrıyeten iki tane daha hard diskim var Samsung ve WD Blue ikisi de 7200RPM.
Örneğin %100 olduğu zaman kullanımlar oyunlar açılırken donuyor 5 6 saniyelik sonra geliyor.
Hard diskin sıkıntısı o.

Bu arada çözümü söyledim sana çözüldü olarak ayarlayabilirsin.

İçerisinde özel bilgilerin var ise aparat yardımı ile veya bir kasaya ikinci disk olarak takıp Windows üzerinden alabilirsin.

Örneğin %100 olduğu zaman kullanımlar oyunlar açılırken donuyor 5 6 saniyelik sonra geliyor.
Hard diskin sıkıntısı o.

BIOS sıfırlarsam düzelir mi? Bunu düşündüm ama BIOS'u sıfırlarsam diskteki dosyalar silinir diye korktum açıkçası.

1620650375450-2110786083.jpg

BIOS'u açtığımda böyle bir ekran geliyor fakat kasada her şeyin kablosu takılı gözüküyor.

Eki Görüntüle 1016785

BIOS'u açtığımda böyle bir ekran geliyor fakat kasada her şeyin kablosu takılı gözüküyor.

Anladığım kadarıyla sistemin kasalı.
1.kabloları söküp takmayı dene.
2.olmazsa sistem geri yüklemeyi dene.
Ona göre mesaj yaz bende merak ettim düzelicek mi?
(hiç biri olmazsa hard diskin bozuk değilse dediğim yöntem ile düzeltebilirsin.)

Hard diskin sıkıntısı o.

Anladığım kadarıyla sistemin kasalı.
1.kabloları söküp takmayı dene.
2.olmazsa sistem geri yüklemeyi dene.
Ona göre mesaj yaz bende merak ettim düzelecek mi?
(Hiçbiri olmazsa hard diskin bozuk değilse dediğim yöntem ile düzeltebilirsin.)

Neye bassam bu ekran geliyor güvenli moda bile girmiyor sorunun ne olduğunu anlasam bir şey yapacam ama yok.

Neye bassam bu ekran geliyor güvenli moda bile girmiyor sorunun ne olduğunu anlasam bir şey yapacağım ama yok.

Bu sorunun çok benzeri eski bir Samsung hard diskte başıma gelmişti çalışıyor mu diye test ettim görüyordu ama Windows kurulumunda yarıda kalıyordu 2. denememde Windows kurdum ama yine böyle bir sorun geldi.
Sorunun hard diskten olduğuna eminiz orada problem yok.
Yazılımsal veya kablodan vs. kaynaklanıyorsa yapabilirsin ama hard disk bozulduysa fazla yapabilecek bir şey yok maalesef.

Geri
Yukarı