Windows 10 logosundan sonra siyah ekran

Rlvnt7

Decapat
Dün eve geldiğimde bilgisayarım sorunsuz çalışır haldeydi. Yeni mouse almıştım onu takmak için ve bazı kablolar dağınık olduğu için bilgisayarı kapadım ardından monitörden kasaya giden kabloyu kasadan çıkardım ve tekrar taktım. Ardından yeni aldığım mouse'u da taktım. Sonra bilgisayarı açtığımda Windows logosundan sonra görüntü gelmemeye başladı. Monitör de bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü bilgisayarı güvenli modda açabiliyorum ve BIOS'a da giriyor. Güvenli Mod'dan PC sıfırla yaptım sorun aynı devam ediyor. Güvenli Mod'da ekran kartını güncelledim hiçbir şey değişmedi. Bilgisayarın içinde önemli dosyalarım yok o yüzden format atayım dedim yine bir şey değişmedi. Acaba sorun donanım kaynaklı mı yoksa işletim sistemi ile mi ilgili?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada ekran kartimin modeli: Nvidia GTX 1050 TI
Bir sorum olacak arkadaşlar. PC sıfırlama yapmıştım düzelmemişti. Artık PC sıfırlama da yapılmıyor hata veriyor. Güvenli Mod da açılmıyor. Windows 10 İSO dosyasını USB'e yazdırarak format atsam bir fark olur mu? İkiside aynı şey değil mi sonuçta? Format bakımından.
Bugün USB ile format attim PC'ye. Windows açıldı ama en fazla 15dk dayanabildi sonra yine siyah ekran. Format da çözmedi bu işi. Donanımsal bir sorun olarakmı bakmalıyım artık?

Son düzenleme:
Kablo düzenleme sırasında kısadevreye sebep olmuş olabilir misiniz? Şunu deneyin: Güç kablosunu çıkarın. Ardından ekran kartını bağladığınız kablo hariç tüm kabloları çıkarın ve güç kablosunu takın. Bu şekilde bilgisayarı çalıştırın. Görüntü gelecek mi test edin.

Kablo düzenleme sırasında kısadevreye sebep olmuş olabilir misiniz? Şunu deneyin: Güç kablosunu çıkarın. Ardından ekran kartını bağladığınız kablo hariç tüm kabloları çıkarın ve güç kablosunu takın. Bu şekilde bilgisayarı çalıştırın. Görüntü gelecek mi test edin.
Tamam deneyeceğim. Bir sorum var, kablo veya monitör de bir sıkıntı olsa format atamam dimi? Yani şunu demek istiyorum format atarken görüntü var fakat Windows açıldıktan sonra yok. Format attığımda bir kere açıldı 10 dakika dayanabildi. Şimdi Windows logosu bile gelmiyor. Anakart yazısından sonra hemen siyah ekran oluyor ve monitör kendini kapatıyor.

Şahsen anlattığınız sorundan ben de pek bir şey anlamadım. CMOS reset dener misiniz?

BIOS Sıfırlama Rehberi

CMOS jumper'ını kullanarak donanımsal bir BIOS sıfırlama gerçekleştirin. Sorunu çözme ihtimali var.
Yazılımsal yolla sıfırlamıştım birşey değişmemişti. Bir de donanımsal yolla deneyeceğim şimdi bakalım ne olacak.
Şahsen anlattığınız sorundan ben de pek bir şey anlamadım. CMOS reset dener misiniz?

BIOS Sıfırlama Rehberi

CMOS jumper'ını kullanarak donanımsal bir BIOS sıfırlama gerçekleştirin. Sorunu çözme ihtimali var.
Yaptım hocam değişen birşey yok malesef.
Yazılımsal yolla sıfırlamıştım birşey değişmemişti. Bir de donanımsal yolla deneyeceğim şimdi bakalım ne olacak.

Yaptım hocam değişen birşey yok malesef.
BIOS sürümü baya eskimiş. Güncelledikten sonra Windows açıldı. Ekran kartı driverını kurarken yine aynı sorun oldu kapandı. Yapmadığım şey kalmadı yarın başka bir monitorde deneyip ardından teknik servise götüreceğim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı