Windows 10 Lol Oyun Ekranı Sorunu

Orien

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba herkese, Windows 10 güncellemesinden sonra lol client ekranım siyah başlıyordu. Biraz araştırdıktan sonra uyumluluk modu ve high DPI ayarları ile bu aştım. (bir çok kişinin aksine high DPI'yı tıklayarak ve uyumluluk modunu xp yaparak düzeldi benimki) Ancak şampiyon seçiminden sonra yükleme ekranına geçince ekran çok yakından başlıyor. Yanı sadece ekranın ortasına denk gelen şampiyonun ismini ve yüklenme %sini görebiliyorum. Sonra oyun açılınca da ekran tamamen kötüleşerek çarpık çarpık görüntüler gidip geliyor. ESC'ye basarak ayarları açtığımda ekran normal ama yine aşırı zoomlu şekilde. Oyunu onarmama rağmen bu şekilde. Ne yapabilirim?

Windows 10 Home x64
AMD Radeon 6470m
Driverı AMD sitesindeki otomatik tanımlayıcı programı çalıştırarak indirdim. 15.7.1

Sorun ekran kartı driverinden kaynaklanıyor. Bende de daha önce olmuştu. AMD driverini DDU yardımıyla sil. Daha sonra temiz şekilde tekrar kur. Yine problem çıkarsa beni etiketle. Yardımcı olmaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı