Windows 10 LTSC (LTSB) için ISO arşivi

Benim güncellemeyle işim olmaz hocam hem güncelleme yapınca ohooo.
Edge gelir şu bu gelir gerek yok.

Bu arada duvar kağıdı değişmediğini öğrendim simsiyah bir masaüstü ekranı var.

Microsoft bu sürüme Edge'in gelmeyeceğini söylemişti.
Ayrıca LTSC 2021 öncesi LTSC/LTSB sürümleri sadece IE11 ile geliyor tarayıcı olarak.

Sadece güvenlik güncelleştirmeleri alıyor bu sürüm. Herhangi yeni bir özellik eklenmeyecek yani.

Benim güncellemeyle işim olmaz hocam hem güncelleme yapınca ohooo.
Edge gelir şu bu gelir gerek yok.

Bu arada duvar kağıdı değişmediğini öğrendim simsiyah bir masaüstü ekranı var.

Etkinleştirmeniz gerekiyor sistemi.
Aşağıdaki linkten key alabilirsiniz LTSC/LTSB sürümleri için.
Sürüm seçin butonuna tıklayıp yüklediğiniz LTSB/LTSC sürümünü seçmeyi unutmayınız.

Aklıma böyle bir konu açmak Sosyal'deki Windows 7 ISO arşivi sayesinde geldi.😄

Hem de Windows 8.1 desteği bitmek üzere olduğundan ileride popüler bir gönderi olur gibi.🤔
Özelikle Windows 10 LTSB 2015/2016 sürümleri için bu arşiv çok kullanılacak.
Şunu anlamanı istiyorum desteği biten hiç bir şey çöp değildir. Linux var. 256 MB RAM sistemde Windows 10'mu kullanayım ne yapim?

SSD alınca ben Windows 10'a taşırım zaten HDD'de ağır çalışıyor

Ve Windows 10 Enterprise 149₺ yani çok pahalı indirimli hali bile şimdi baktım

Son düzenleme:
SSD alınca ben Windows 10'a taşırım zaten HDD'de ağır çalışıyor.

Ve Windows 10 Enterprise 149₺ yani çok pahalı indirimli hali bile şimdi baktım.

HDD ile LTSB 2015/LTSB 2016 versiyonlar Win 8.1 kadar hızlı çalışıyor. Test etmiştim daha önceden.
LTSB/LTSC lisansları piyasada zor bulunuyor. O yüzden biraz daha pahalı.

Şunu anlamanı istiyorum desteği biten hiçbir şey çöp değildir. Linux var. 256 MB RAM sistemde Windows 10'mu kullanayım ne yapim?

O sistemler artık emekli olsun bence. 256 MB RAM nedir Windows XP kurulabilir en yeni olarak. Windows XP çalışsa bile tarayıcı açamaz günümüzde.

HDD ile LTSB 2015/LTSB 2016 versiyonlar Win 8.1 kadar hızlı çalışıyor. Test etmiştim daha önceden.
LTSB/LTSC lisansları piyasada zor bulunuyor. O yüzden biraz daha pahalı.

Windows 10'un desteği bittikten sonra devam mı edelim? Yoksa burada desteği 2025'in daha sonrasında bitecek güncel önerdiğiniz sürüm var mı? Bu arada sistem özellikleri kısmına bakarsanız orada görürsünüz. Şu an PC'de değilim o yüzden.

Onun yerine Windows 8.1 için key alırım Pro lisans hem ucuz hem de Retail tek kullanımlık yani.

10 Ocak 2023'te Windows 8.1'in güvenlik desteği bitecek.
Şubat 2023'te sürülecek olan Chrome 110 sürümü ile Windows 8.1'in Chrome desteği de bitecek.
Ayrıca esu desteği de sunulmayacak Win 8.1 için.
Yani 2023'ten maximum 1-2 sene sonra Windows 8.1, Windows 7 ve Windows XP gibi olacak.
Kaynak:Google Chrome'un Windows 7 ve Windows 8.1 macerası, beklenenden erken bitebilir

Windows 10'un desteği bittikten sonra devam mı edelim? Yoksa burada desteği 2025'in daha sonrasında bitecek güncel önerdiğiniz sürüm var mı? Bu arada sistem özellikleri kısmına bakarsanız orada görürsünüz. Şu an PC'de değilim o yüzden.

1-4 GB RAM arasında RAM olan eski sistemler için: LTSB 2016.
4 GB RAM ve üstü RAM içeren sistemler için: LTSC 2019, LTSC 2021, iot LTSC 2021.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı