Windows 10 masaüstü ve görev çubuğu yok oldu

thebest00

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu nasıl iş anlamadım, bildiğimiz masaüstü yok oldu, simsiyah. Görev çubuğu, başlat menüsü falan, hiçbir şey gözükmüyor. CTRL + Alt + Del yapıp görev yöneticisine girip bir programa sağ klik yapıp dosya konumunu aç dedim ve dosya gezginine girdim, ardından oradan tarayıcıma girdim. Konuyu öyle açıyorum. Dosya gezgininden girmek zorunda kalıyorum, her şeye. Masaüstü görev çubuğu yok oldu, ses açıp kapama tuşu işlemiyor ve dosya gezgininin arama kısmı çalışmıyor.

Bu belki işinize yarar.

1620052025681.png

1620052038852.png

Adam dosya gezginine girebiliyorum demiş zaten.
Kanka, yeniden başlat düzelir. Eğer düzelmezse kurtarma moduna alıp sorunları gider yap.
Dosya gezginine explorer.exe açık olmadan da girilebiliyor. Alın kanıtı.

Dosya Ekleri

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    64,6 KB · Görüntüleme: 59
Dosya gezginin dosya adı explorer.exe olduğu için öyle düşündüm.
O zaman görev yöneticisinden explorer.exe görevini başlatsın eğer olmazsa Kurtarma Modunda sorun gider yap.

Görev Yöneticisi > Explorer.exe sonlandır. Yeni görev aç explorer.exe yap düzelir sanırım.
Görev yöneticisinde işlemlere gelip Windows Gezginine sağ tık yapıp yeniden başlatır mısınız?
Adam dosya gezginine girebiliyorum demiş zaten.
Kanka, yeniden başlat düzelir. Eğer düzelmezse kurtarma moduna alıp sorunları gider yap.
Dosya gezginin dosya adı explorer.exe olduğu için öyle düşündüm.
O zaman görev yöneticisinden explorer.exe görevini başlatsın eğer olmazsa Kurtarma Modunda sorun gider yap.
Dosya gezginini yeniden başlatmayı denemiştim zaten. Ve sorun yaklaşık 30 dk sonra kendi kendine düzeldi. Bilgisayarı kapatıp açtığımda hep bu sorunu yaşıyorum, uyku moduna alıp açtığımda sorun yok. Bu yüzden de hep uyku moduna alıyorum fakat bugün elektrik kesildi PC kapandı ve aynı sorunu yaşadım.

Geri
Yukarı