Windows 10 Masaüstündeki Bazı Dosyaların Kaybolması

Lemavora

Kilopat
Merhaba, bu akşam başıma çok tuhaf bir şey geldi. Lightshot programından bir ekran görüntüsü alıp masaüstüne kaydettim. Ekran görüntüsüne ulaşmak için masaüstüne döndüğümde, masaüstündeki tüm Word, fotoğraf ve PDF dosyalarının kaybolduğunu, birkaç uygulama simgesi ve tüm klasörlerinse yerli yerince durduğunu gördüm. Üstelik masaüstüne kaydettiğim tüm ekran görüntüleri siliniyordu. Hâl böyle olunca önce bilgisayarı yeniden başlatmayı denedim, işe yaramadı. Ardından kısa bir Google araştırması sonrasında, yönetici olarak çalıştırdığım komut satırlarına "sfc /scannow" komutunu yazıp sürecin bitmesini bekledikten sonra bilgisayarı tekrardan yeniden başlattım fakat sorun çözülmedi. Ardından 22.06.2020 tarihli sistem yedeğini geri yüklemeyi denedim ama sorun yine çözülmedi.

Aşağıda, bir klasörün içine kaydettiğim masaüstümün ekran görüntüsü bulunuyor. Dosyaların arasında gördüğünüz bütün boşluk, PDF, Word belgeleri, müzik dosyaları, ekran görüntüleri ve başka fotoğraflarla doluydu. Fakat herhangi bir şekilde ulaşmayı başaramıyorum. Üstüne üstlük aldığım hiçbir ekran görüntüsünü masaüstüne kaydedemiyorum. Kaydettikten bir-iki saniye sonra kendi kendine siliniyor. Başıma ilk kez böyle bir şey geliyor, yardım ederseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• BBBBBBBBBB.png
    BBBBBBBBBB.png
    545,6 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı