Rehber Windows 10 Masaüstünü Özelleştirme

Herkese iyi forumlar. Bugün Windows 10'da masaüstünü nasıl daha havalı bir hale getirebileceğimizi anlatacağım. Anlattıklarımı uyguladığınız zaman bu tarz bir masaüstüne sahip olacaksınız.
Eki Görüntüle 694988

Hazırsanız başlayalım.

Masaüstümüzün şu anki görüntüsü bu:

Eki Görüntüle 694996
Resmen bir kaos var. Öncelikle şu kalabalıktan kurtulalım. Masaüstüne sağ tıklayarak görünüm seçeneğinin üstüne gelip ''Masaüstü ögelerini göster'' yazısına tıklayalım.
Eki Görüntüle 694998

Şimdi Windows biraz daha temiz görünüyor.
Eki Görüntüle 694999

Şimdi ise bize güzel bir duvar kağıdı lazım. Bu kısımda tercih tamamen sizin. Ben TLOU2 temalı bir duvar kağıdı kullandım.
Eki Görüntüle 695000

Sonraki adımımız ise görev çubuğunun daha güzel gözükmesini sağlamak. Bu kısmı fotoğraf ile anlatmak zor olacağından sizin için bir video hazırladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki her şeyi eksiksiz yaptıysanız eğer görev çubuğunuz böyle görünecek.
Eki Görüntüle 695019

Aşağıdaki linkten Rainmeter programını indirelim ve kuralım.
(Beta veya Full sürümünü indirebilirsiniz, fark etmiyor.)

Programı ilk yüklediğinizde masaüstüne saçma sapan yazılar gelecek. Bu yazılara sağ tıklayarak ''Kabuğu kaldır'' seçeneğine tıklayın ve.

Bu linkte tıklayarak skin packi indirelim.
İnen dosyayı çalıştıralım ve Install seçeneğine tıklayarak kurulumu tamamlayalım.

Yüklediğiniz anda ekranınıza bunlar gelecek. Saat, tarih ve ayarlar sekmesi dışında hepsini kabuğu kaldır diyerek kaldıralım.
Eki Görüntüle 695001

Aşağıdaki videoyu izleyerek istediğimiz özelleştirmeleri yapalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Eki Görüntüle 695002

Görev çubuğunu özelleştirmeye devam ediyoruz. Aşağıdaki linkten gerekli skin packi indirelim ve kuralım.

Rainmeter'i açın ve aşağıdaki videoyu takip edin.

Ve son olarak kullanımı kolaylaştırmak için masaüstüne geri dönüşüm kutusu ekleyelim. Bu işlemi de videoyu takip ederek yapabilirsiniz.
Geri dönüşüm kutusunu eklediğimiz yerde hava durumunu veya sistem bilgilerini gösteren araçlar var, istediğiniz yükleyip kullanabilirsiniz.

Ve masaüstümüzün bitmiş hali:
Eki Görüntüle 695018

Gösterdiğim yöntem ile farklı renk kombinasyonları yaparak masaüstünüzü güzelleştirebilirsiniz. Aşağıya esinlenebileceğiniz farklı tasarımlar koyuyorum. Takıldığınız veya merak ettiğiniz bir şey olursa çekinmeden sorabilirsiniz. :)
Eki Görüntüle 695005
Eki Görüntüle 695003
Eki Görüntüle 695006
Eline sağlık, güzel rehber olmuş. :)
Bu da benim masaüstüm:
Masaüstü.png

Nasıl olmuş?

Hocam

Herkese iyi forumlar. Bugün Windows 10'da masaüstünü nasıl daha havalı bir hale getirebileceğimizi anlatacağım. Anlattıklarımı uyguladığınız zaman bu tarz bir masaüstüne sahip olacaksınız.
Eki Görüntüle 694988

Hazırsanız başlayalım.

Masaüstümüzün şu anki görüntüsü bu:

Eki Görüntüle 694996
Resmen bir kaos var. Öncelikle şu kalabalıktan kurtulalım. Masaüstüne sağ tıklayarak görünüm seçeneğinin üstüne gelip "Masaüstü ögelerini göster" yazısına tıklayalım.
Eki Görüntüle 694998

Şimdi Windows biraz daha temiz görünüyor.
Eki Görüntüle 694999

Şimdi ise bize güzel bir duvar kağıdı lazım. Bu kısımda tercih tamamen sizin. Ben TLOU2 temalı bir duvar kağıdı kullandım.
Eki Görüntüle 695000

Sonraki adımımız ise görev çubuğunun daha güzel gözükmesini sağlamak. Bu kısmı fotoğraf ile anlatmak zor olacağından sizin için bir video hazırladım.

Videodaki her şeyi eksiksiz yaptıysanız eğer görev çubuğunuz böyle görünecek.
Eki Görüntüle 695019

Aşağıdaki linkten Rainmeter programını indirelim ve kuralım.
(Beta veya Full sürümünü indirebilirsiniz, fark etmiyor.)

Programı ilk yüklediğinizde masaüstüne saçma sapan yazılar gelecek. Bu yazılara sağ tıklayarak "Kabuğu kaldır" seçeneğine tıklayın ve.

Bu linkte tıklayarak skin packi indirelim.
İnen dosyayı çalıştıralım ve Install seçeneğine tıklayarak kurulumu tamamlayalım.

Yüklediğiniz anda ekranınıza bunlar gelecek. Saat, tarih ve ayarlar sekmesi dışında hepsini kabuğu kaldır diyerek kaldıralım.
Eki Görüntüle 695001

Aşağıdaki videoyu izleyerek istediğimiz özelleştirmeleri yapalım.
Eki Görüntüle 695002

Görev çubuğunu özelleştirmeye devam ediyoruz. Aşağıdaki linkten gerekli skin packi indirelim ve kuralım.

Rainmeter'i açın ve aşağıdaki videoyu takip edin.

Ve son olarak kullanımı kolaylaştırmak için masaüstüne geri dönüşüm kutusu ekleyelim. Bu işlemi de videoyu takip ederek yapabilirsiniz.
Geri dönüşüm kutusunu eklediğimiz yerde hava durumunu veya sistem bilgilerini gösteren araçlar var, istediğiniz yükleyip kullanabilirsiniz.

Ve masaüstümüzün bitmiş hali:
Eki Görüntüle 695018

Gösterdiğim yöntem ile farklı renk kombinasyonları yaparak masaüstünüzü güzelleştirebilirsiniz. Aşağıya esinlenebileceğiniz farklı tasarımlar koyuyorum. Takıldığınız veya merak ettiğiniz bir şey olursa çekinmeden sorabilirsiniz. :)
Eki Görüntüle 695005
Eki Görüntüle 695003
Eki Görüntüle 695006

Uygulama %100 CPU kullanıyor

Teşekkürler bu şekilde yaptım fakat sağ altta ki ses düzeyinin yerini bir türlü değiştiremedim üstüne basılı tutup sürükleyince olmuyor ses kapanıyor bir yolu var mı? @hadwiger

1618489362005.png

Teşekkürler bu şekilde yaptım fakat sağ altta ki ses düzeyinin yerini bir türlü değiştiremedim üstüne basılı tutup sürükleyince olmuyor ses kapanıyor bir yolu var mı? @hadwiger

Eki Görüntüle 975690

Sağ tık > kabuğu yönet > aşağıda koordinatlar var hocam bir de oradan deneyin.

Eki Görüntüle 975690
Üstüne basarak değil, çok az yanından tutup sürüklemeniz gerekiyor. (Kırımızı ile işaretlediğim yer.
1618489935296.png

Hocam

Uygulama %100 CPU kullanıyor
Sizle alakalı bir sıkıntı olabilir, daha önce hiç denk gelmedim.

Hocam.

Uygulama %100 CPU kullanıyor.

Hocam sizle alakalı bir durum bende hiç kullanmıyor bile, RAM'de 60 MB 70 MB kullanıyor.

Sağ tık > kabuğu yönet > aşağıda koordinatlar var hocam bir de oradan deneyin.

Üstüne basarak değil, çok az yanından tutup sürüklemeniz gerekiyor. (kırımızı ile işaretlediğim yer.
Eki Görüntüle 975700

Sizle alakalı bir sıkıntı olabilir, daha önce hiç denk gelmedim.

Teşekkür ederim yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı