Windows 10 Mavi Ekran Hataları

memocqn

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi hatalar silsilesi. Öncelikle mavi ekran almaya "System service exception" hatası almakla başladım. Daha sonra ne kadar mavi ekran hatası varsa (bence) hepsini aldım. Bunların bir kısmının fotolarını çektim. Çekebildim çünkü mavi ekran verdikten sonra minidump dosyası oluşturulan %100 yazdıktan reset atılan süreç bende işlemiyor ve %0 da kalıyor. Bazen %100 oluyor. Ve bugün de bir minidump dosyası oluştu (hata isminin fotosunu çekemedim) ve buraya konu açmaya karar verdim.

Bu hataları Google'da arattım sürekli herkes farklı öneriler sunmuş ben de neredeyse hepsini denedim. Özellikle Solvusoft ve Technopat/sosyal'de yazılan önerileri denedim. Memtest86+ yaptım, yazılımlarımın hepsini, BIOS'umu, işletim sistemimi (sıfırladığımda oldu) her şeyi güncelledim. Şu son 3 günde DDU yaptım, Malwarebytes ile tarama yaptım (tertemiz çıktı), WinThruster ile kayıt defterlerindeki gereksiz şeyleri sildim.
Yani anlayacağınız bu sorunu çözebilmek için her yolu denemeye çalıştım.

Bilinçli bir bilgisayar kullanıcısı olduğumu düşünüyorum. Bu yüzden bilgisayarıma gereksiz programları yüklemekten çekiniyorum. Bilmediğim ve ya güvenilir olmayan programları yüklememeye özen gösteriyorum.

Mavi ekran alma durumu yaklaşık 5 aydan beri var. Bilgisayar boşta iken, video izlerken, oyun oynarken her an mavi ekran verme potansiyeline sahip. İlk zamanlar video izlerken veriyordu, son zamanlarda ise özellikle LoL oynarken veriyor. Hiç vermediği de oluyor tabii ki de. Kafasına göre takılıyor.

Konuyu çok uzattım farkındayım ama her şeyi yazmak istedim.

Bugün aldığım ve 3 ay önce aldığım oluşturulan dmp dosyaları : minidumplar

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı