CRITICAL_PROCESS_DIED ve MEMORY_MANAGEMENT hataları

CCleaner kullanıyorsan kaldır ve tekrar mavi ekran aldığında muhtemelen oluşacak olan o minidump dosyasını gönder. Ayrıca mavi ekran aldığında %100'e kadar dolup bilgisayarın kendini yeniden başlatıp açıldığından emin ol.

CCleaner kullanmıyorsan ve minidump dosyası hiçbir şekilde oluşmuyorsa C:\Windows dizininde MEMORY.DMP varsa onu sıkıştırıp gönder.
%0 da iken kendini yeniden başlatıp bios a atıyor.

Memtest86 ile belleklerine test yap ve sonuçları paylaş. Aşağıdaki video sana yardımcı olacaktır. 11 saat dediğine bakma, oradaki bellekler 64GB. Seninki 8GB, yani 1-2 saat sürecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca HD Tune'dan Error Scan yapıp (Quick Scan tiksiz olacak) sonuçları paylaş, Health sekmesinden ekran görüntüsü at ve HD Sentinel'den de ekran görüntüsü at.

Minidump dosyalarını hiçbir şekilde paylaşamıyorsan deneyerek bir şeyler yapacağız. Ayrıca şu dediğim MEMORY.DMP dosyası var mı? Ek olarak şu %0'da iken yeniden başlayıp BIOS'a atma sorunu için @Murat5038 hocamı etiketleyeyim, ben bilmiyorum.

Windows 10 Pro (Microsoft'un sitesinden kurdum fakat ürün anahtarını YouTube'tan gördüğüm bir video ile etkinleştirdim.
Ama bu 3 hafta içinde 2 defa format atmak zorunda kaldım.
Her 2 format atışında da 3. parti bir yazılım kullanarak mı etkinleştirdin Windows'u?

PC yeni ve bir şey olursa babam bir daha hiçbir şey almaz bana.
Sana Microsoft topluluğunda destek veren bir topluluk moderatörünün yazısını aktarayım: "3. sınıf yazılımlarla Windows aktif edilmektedir. Bu tür sistemlerin Kayıt Defteri girdileri güvenli değil ve eksiktir. Sorunsuz çalışabilir ancak güvenlikli değildir. Yani, sürümü sunan kişi istediği zaman bilgisayarından istediği bilgiyi alabilir. Sürüme yükledikleri arka kapılar kapatılmaz ve güvenlik yazılımları bu kapıları kontrol edemez." Kaynak

Yeni bir bilgisayar için ortalama 30 lirayı gözden çıkararak internetten Windows ürün anahtarı alabilirsin diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Memtest86 ile belleklerine test yap ve sonuçları paylaş. Aşağıdaki video sana yardımcı olacaktır. 11 saat dediğine bakma, oradaki bellekler 64GB. Seninki 8GB, yani 1-2 saat sürecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca HD Tune'dan Error Scan yapıp (Quick Scan tiksiz olacak) sonuçları paylaş, Health sekmesinden ekran görüntüsü at ve HD Sentinel'den de ekran görüntüsü at.

Minidump dosyalarını hiçbir şekilde paylaşamıyorsan deneyerek bir şeyler yapacağız. Ayrıca şu dediğim MEMORY.DMP dosyası var mı? Ek olarak şu %0'da iken yeniden başlayıp BIOS'a atma sorunu için @Murat5038 hocamı etiketleyeyim, ben bilmiyorum.

Her 2 format atışında da 3. parti bir yazılım kullanarak mı etkinleştirdin Windows'u?

Sana Microsoft topluluğunda destek veren bir topluluk moderatörünün yazısını aktarayım: "3. sınıf yazılımlarla Windows aktif edilmektedir. Bu tür sistemlerin Kayıt Defteri girdileri güvenli değil ve eksiktir. Sorunsuz çalışabilir ancak güvenlikli değildir. Yani, sürümü sunan kişi istediği zaman bilgisayarından istediği bilgiyi alabilir. Sürüme yükledikleri arka kapılar kapatılmaz ve güvenlik yazılımları bu kapıları kontrol edemez." Kaynak

Yeni bir bilgisayar için ortalama 30 lirayı gözden çıkararak internetten Windows ürün anahtarı alabilirsin diye düşünüyorum.
Her hangi bir yazılımla değil. Cmd üzerinden Windows un sürümüne göre verdiği ürün anahtarından yaptım.
Bilgisayarı açınca sadece 30 sn lik bir zamanım oluyor. O dediğin testi yapmam imkansız.

Test Windows içinden yapılmıyor. Bir USB belleğe Memtest86'yı yazdırıyorsun (başka bir bilgisayardan yazdırırsın) ve USB bellek bilgisayara takılı haldeyken, bilgisayar açılırken F11'e (MSI anakart için boot menüsü tuşu) basıyorsun sürekli ve gelen boot menüsünden USB belleğini seçiyorsun. Daha sonrasında Memtest86 zaten otomatik olarak başlıyor.

Test Windows içinden yapılmıyor. Bir USB belleğe Memtest86'yı yazdırıyorsun (başka bir bilgisayardan yazdırırsın) ve USB bellek bilgisayara takılı haldeyken, bilgisayar açılırken F11'e (MSI anakart için boot menüsü tuşu) basıyorsun sürekli ve gelen boot menüsünden USB belleğini seçiyorsun. Daha sonrasında Memtest86 zaten otomatik
Tamamdır bunu deneyecem. Ama bellek daha 3 haftalık.

Minidump dosyaları yok, sadece hatanın kodunu biliyoruz ve bunun dışında yazdıkların var. Ben de buna göre bir çıkarımda bulunuyorum, yapacak bir şey yok. Testin tamamen bitmesini beklemeyi unutma. Bu iletimden sonra sonuçları paylaşırsın.

Geri
Yukarı