Windows 10 mavi ekran hatası

omrksr

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün bir mavi ekran hatası aldım. Aşağıda gerekli dosyayı paylaşıyorum sorunun neden kaynaklandığını bulabilir ve bana söylerseniz çok mutlu olurum.

minidump
Hatadan sonra bios güncellemesi, nvidia driver güncellemesi yaptım. Başka önereceğiniz bir şey var mı acaba?
@Enes3078 hocam bir yardımınız da bana dokunursa çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Öncelikle, başka konularda gördüğünüz çözüm önerilerini hemen kendinizde denemeyin. Her sorunun çözümü aynı değildir. Zarar vereceğinden değil, zaman kaybı.

Sizin konunuza gelirsek, Afterburner ile bir işlem yaptıysanız o işlemi sıfırlayın ve Afterburner'ı kaldırın. Belleklere test yapın.
Ayrıca Kaspersky Free indirip sisteme tam tarama yapın. Son zamanlarda sistemde bir yükseltme yaptınız mı?

Öncelikle, başka konularda gördüğünüz çözüm önerilerini hemen kendinizde denemeyin. Her sorunun çözümü aynı değildir. Zarar vereceğinden değil, zaman kaybı.

Sizin konunuza gelirsek, Afterburner ile bir işlem yaptıysanız o işlemi sıfırlayın ve Afterburner'ı kaldırın. Belleklere test yapın.
Ayrıca Kaspersky Free indirip sisteme tam tarama yapın. Son zamanlarda sistemde bir yükseltme yaptınız mı?
Hocam şuan memtest yapıyorum, kimseden cevap alamayınca benzer hatalara bakıp bir çözüm yolu bulmak istemiştim. Memtest şuan 1saat 21 dakika oldu pasa 3/4de şuanlık herhangi bir sorun yok. Msi afterburner ile herhangi bir şey yapmadım sadece fps ısı değerlerini görmek için kullanıyorum onu. Son zamanda yükseltmeden kastınız ek ram vs gibiyse öyle bir durumda söz konusu olmadı. Cevabınız için teşekkür ederim ayrıca.
@Bora Dere hocam merhabalar iki buçuk saati aşan memtest ve 30 dakika kadar süren kaspersky testleri bitti. Ramlerde herhangi bir hata bulunamadı. Aynı şekilde kaspersky taraması da temiz sonuçlandı. Bu arada msi afterburner da şöyle birşey fark ettim windows logosu gibi bir buton var o tıklı değildi sanki biraz önce baktığımda tıklı olduğunu fark ettim. Onu kapattım tüm msi afterburner ayarlarını önce varsayılana dönderip ardından programı kaldırdım.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Screenshot_61.png
    Screenshot_61.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 26
Afterburner'a yaptığınız bu işlem sorununuzu çözmüş olabilir. Zaten en başta Afterburner ile yaptığınız işlemi sıfırlamanızı bu yüzden istemiştim. Sorununuz çözüldüyse belirtin, yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları atın.

Afterburner'a yaptığınız bu işlem sorununuzu çözmüş olabilir. Zaten en başta Afterburner ile yaptığınız işlemi sıfırlamanızı bu yüzden istemiştim. Sorununuz çözüldüyse belirtin, yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları atın.
Çok teşekkür ederim. Şu anlık bir sorun görünmüyor. Fakat dediğiniz gibi tekrar mavi ekran hatası alırsam yeni minidump dosyalarını buradan paylaşırım.

Rica ederim, bu mesajımdan sonra paylaşın ki bildirim gelsin. Ayrıca sorununuz çözülürse belirtmeyi de unutmayın, iyi günler :)

PUBG emülatörü kaldırın, soruna o sebep oluyor. Durmak bilmiyor demişsiniz, eylülden beri attığınız ilk ve tek dosya bu. Büyük ihtimalle önceki sorununuz çözülmüştü, bu da diğerlerinden farklı bir sebebe sahip.

İşletim sistemi bilgilerinizin tamamına ulaşamadım. Sürümü 20H2 değilse güncelleyin. BIOS güncellemesi gelmiş, onu da yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı