Çözüldü Windows 10 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Şuan B550 Mortar ın en güncel biosunu kullanıyorum flash belleğe direk bir öncekini atıp güncelleme yapsam olur mu?

Olur. Sürüm değiştirmek yerine ilk olarak sadece sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.

Anakart BIOS'undan olduğu kesin mi dün güncellemesini yaptım bugün bu sorun oldu dün güncellemeden sonra 5 saatden fazla bilgisayar açık kalmıştı biraz önce böyle bir mavi ekranla karşılaştım B550 Mortar ilk BIOS'undan en son BIOS'a direkt geçiş yaptım. Bu arada sadece sıfırlama nasıl yapabilirim?

Hayır, BIOS'tan olduğu kesin değil ancak BIOS yüzünden bir sıkıntı çıktığı görünüyor. Sadece sıfırlamak için BIOS pilini 30 saniyeliğine çıkarabilirsiniz, anakart üzerindeki BIOS sıfırlama jumperının konumunu değiştirebilirsiniz veya BIOS üzerinden varsayılan ayarlara dön seçeneğini kullanabilirsiniz.
Diğer dediğim şeyleri de uygulamayı unutmayın.

SFC/scannow yaptım bu çıktı %100 oldu
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For Online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
Repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Gayet iyi, bozuk dosyalar bulunup onarılmış. Diğer adımları tamamladıktan sonra bir süre sıkıntı çıkacak mı diye bekleyin. Çıkarsa yine Minidump dosyalarını paylaşırsınız.

Gayet iyi, bozuk dosyalar bulunup onarılmış. Diğer adımları tamamladıktan sonra bir süre sıkıntı çıkacak mı diye bekleyin. Çıkarsa yine minidump dosyalarını paylaşırsınız.

Diğer hangi adım BIOS pilini mi kast ediyorsunuz ona dokunmayı düşünmüyorum bilgisayar 1 hafta oldu alınalı BIOS ayarlarıyla da oynamadım sadece güncelleme ve XMP açtım. Bir daha olursa umarımki olmaz o zaman bakarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı