Windows 10 mavi ekran hatası

Tam olarak sorunu belirleyemedim.

Ekran kartı ve işlemcine ait grafik sürücüleri güncel mi? Güncel değil ise güncelle.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Diskini HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaş.

Tam olarak sorunu belirleyemedim.

Ekran kartı ve işlemcine ait grafik sürücüleri güncel mi? Güncel değil ise güncelle.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Diskini HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaş.
Ekran kartım ve işlemci grafik sürücülerim son sürüm.
"sfc /scannow" yaptım.
HD Tune ile testleri yaptım ve bunları yaparken yine hatalarla karşılaştım.
Memtest86 ile Ramlerimi de test ettin onlarda da bir sıkıntı yok.

Health.png

Error Scan.png

scannow.png

Minidump dosyaları
Görseller gözükmez ise diye bağlantılara da koydum sırasıyla health, error scan ve scannow ekranları.
Health.png
Error Scan.png
scannow.png

Bunlar da Memtest86 sonuçları
Memtest86
Memtest86.

NOT: Yalnız bir sıkıntı var bu hatalar oyun oynarken felan hiç çıkmıyor. Sürekli olarak masaüstünde beklerken ya da chrome da gezinirken ve word de ödevlerimi yaparken karşılaşıyorum. HD Tune testimi de boş ekranda yaparken dondu ve pc yeniden başladı sonrasında bir oyun açtım oyun oynarken çalıştırdım programı bir sıkıntı olmadı.

Windows kurulumu ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi acaba? Rüfus ile yazdırırken MBR GPT bölümleri ile ilgili felan. Technopat Freedos Windows kurulumu izlemiştim rüfusa öyle kaydettim fakat windowsu kurarken disk yerine geldiğimde ileri diyemiyordum. Rüfus aracılığı ile usb ye farklı türde windows yazdırdım ve öyle kurdum. PC m henüz daha 20 günlük.

Son düzenleme:
HDD Sentinel yazılımı ile kontrol edelim. HDD Sentinel yazılımı ile sağlık dereceleri ve S.M.A.R.T değerlerini paylaşın.

"DISM" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünü nasıl güncelliyorsun?

Windows ile ilgili belki olabilir.

HDD Sentinel yazılımı ile kontrol edelim. HDD Sentinel yazılımı ile sağlık dereceleri ve S.M.A.R.T değerlerini paylaşın.

"DISM" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünü nasıl güncelliyorsun?

Windows ile ilgili belki olabilir.
HD Sentinel Sonuçlarım:
Genel Bakış.png

S.M.A.R.T..png

Sıcaklık.png

Performans.png

"DISM" rehberini de yaptım. Bütün sonuçlar rehberdeki görsellerle aynı çıktı.

İşlemci grafiğini AMD Support dan sürücüler kısmından işlemcimi seçip indirip güncelledim.
Ekran kartımı da nvidia sitesinden manuel olarak yaparak gtx 1650ti mobile sürümünü seçip indirip güncelledim.

RAM'ler ilgili bir sorun yok gözüküyor.

HDD/SSD ile ilgili bir sorun yok gözüküyor.

Ekran kartının sürücüleri güncel. Sürücünü doğru güncellemişsin.

"sfc /scannow" ve "DISM" rehberleri yapıldı.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyasını paylaşırsın. Sorunu ne oluşturuyor bulmamız lazım.

RAM'ler ilgili bir sorun yok gözüküyor.

HDD/SSD ile ilgili bir sorun yok gözüküyor.

Ekran kartının sürücüleri güncel. Sürücünü doğru güncellemişsin.

"sfc /scannow" ve "DISM" rehberleri yapıldı.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyasını paylaşırsın. Sorunu ne oluşturuyor bulmamız lazım.
Peki teşekkür ederim. Yine bir hata olduğunda buraya cevap olarak paylaşırım.

Şuanlık bir sıkıntı yok gibi. Geçmişteki 5 dump dosyasının analyze ına bakınca 4ünde IMAGE NAME kısmında ntkrnlmp.exe 1inde de win32kfull.sys gözüküyor. Mavi olarak yazan yere tıklayınca ise CompanyName ve ProductName lerde Microsoft olarak gözüküyor 2sinde de.

Ama bügün herhangi bir hata almadım daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı