Windows 10 mavi ekran hatası

Hocam dediğiniz testleri yaptım. Umarım doğru yapmışımdır ilk defa yapıyorum. Program ssd'nin 55 derecelere çıktığının uyarısını verdi bu görsellerden ayrıca onu da söyleyebilirim.
error scan.PNG
health.PNG

Hocam tekrar merhabalar, dediğiniz testi de yaptım görselleri telefondan çektim umarım görünüyordur.Eki Görüntüle 1071907Eki Görüntüle 1071908Eki Görüntüle 1071910

RAM'de sıkıntı yok. Aynı zamanda HDD'de de sıkıntı yok. Sorunu biraz daha ileri analiz edelim.

1) SFC /scannow ve DISM komutlarını uygulayın.

2) Xbox servislerini kaldırın.

3) Ses sürücünüzü güncelleyin.

4) Sanırım NVIDIA ekran kartı kullanıyorsunuz. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 466.46 sürümünü kurun.

5) NVIDIA sürücüsünü tekrar kurarken ses sürücüsü kurulduğundan emin olun.

6) Microsoft Office Access 2010 varsa yükseltebiliyorsanız yükseltin.

7) USB portlarda klavye, fare, kulaklık harici bir aygıt 1-2 gün takmayın.

8) SteelSeries'e ait yazılımları kaldırın.

9) Windows Defender şimdilik kullanmayın. Kaspersky kullanabilirsiniz. Sorun çözüldükten sonra tekrar Defender'a geçebilirsiniz.

Biraz uzun oldu :)

DDU ile ekran kartı sürücüsünü

RAM'de sıkıntı yok. Aynı zamanda HDD'de de sıkıntı yok. Sorunu biraz daha ileri analiz edelim.

1) SFC /scannow ve DISM komutlarını uygulayın.

2) Xbox servislerini kaldırın.

3) Ses sürücünüzü güncelleyin.

4) Sanırım NVIDIA ekran kartı kullanıyorsunuz. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 466.46 sürümünü kurun.

5) NVIDIA sürücüsünü tekrar kurarken ses sürücüsü kurulduğundan emin olun.

6) Microsoft Office Access 2010 varsa yükseltebiliyorsanız yükseltin.

7) USB portlarda klavye, fare, kulaklık harici bir aygıt 1-2 gün takmayın.

8) SteelSeries'e ait yazılımları kaldırın.

9) Windows Defender şimdilik kullanmayın. Kaspersky kullanabilirsiniz. Sorun çözüldükten sonra tekrar Defender'a geçebilirsiniz.

Biraz uzun oldu :)
Hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, yazdıklarınızı uygulayıp sonuçlarını yazacağım tekrardan teşekkürler. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı