Windows 10 Mavi Ekran

tuncsonmez

Hectopat
Merhaba arkadaşlar w10 kullanıyorum az önce sigorta attı ve bilgisayar kapandı şimdi açtığımda da şöyle bir sorunla karşılaşıyorum:

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak. (%65 tamamlandı)

Daha fazla bilgi almak isterseniz, bu hatayı daha sonra çevrimiçi ortamda arayabilirsiniz 0xc000007b

Daha sonra otomatik onarma gibi bir şey açılıyor ve en son şu yazıları görüyorum:

Automatic repair couldn't repair your PC
Press "Advanced Options" to try other options to repair your PC or "Shut Down" to turn off your PC.
Log file: D:\ WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Kusura bakmayın mobilde fotoğraf eklemeyi beceremedim yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu?

+

Kendi onarıp Windows'a geçmiyorsa,bir usb'ye Windows 10 iso'yu yazdır. Usb'den boot edip klavye ve dil yerini geçtikten sonra şimdi yükleye gelince sol altta bilgisayarı onar var ordan dene.

Merhaba arkadaşlar w10 kullanıyorum az önce sigorta attı ve bilgisayar kapandı şimdi açtığımda da şöyle bir sorunla karşılaşıyorum:

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak. (%65 tamamlandı)

Daha fazla bilgi almak isterseniz, bu hatayı daha sonra çevrimiçi ortamda arayabilirsiniz 0xc000007b

Daha sonra otomatik onarma gibi bir şey açılıyor ve en son şu yazıları görüyorum:

Automatic repair couldn't repair your PC
Press "Advanced Options" to try other options to repair your PC or "Shut Down" to turn off your PC.
Log file: D:\ WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Kusura bakmayın mobilde fotoğraf eklemeyi beceremedim yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu?

+

İlk önce bilgisayarı kapatıp bütün fişleri çıkar ve kasayı aç. HDD'nin kablolarını hem HDD'den hem anakarttan çıkart tak. Bilgisayarı çalıştır.

İlk önce bilgisayarı kapatıp bütün fişleri çıkar ve kasayı aç. HDD'nin kablolarını hem HDD'den hem anakarttan çıkart tak. Bilgisayarı çalıştır.
HDD'den kabloları çıkarttım taktım ancak anakarttaki kabloya baktım PSU'ya gidiyordu. PSU'nun üstünde bir kablo deliği vardı içine birçok kablo giriyordu onu çıkaramadım. Yine aynı mavi ekran hatasını verdi.

Şimdi Batuhan İlkdoğmuş isimli arkadaşın önerisi ile media creation tool ile iso indiriyorum.

HDD'nin ömrü %1'lik bir oranda olabilir büyük ihtimal. Yani 4-5 seneden fazla olduysa ve bilgisayarı genellikle güç düğmesinden kapatıyorsan bu sorun normaldir. Sorun çözülmezse HDD'yi başka bilgisayara tak büyük ihtimal çalışmayacaktır. Yeni bir SSD almanı öneririm.

HDD'nin ömrü %1'lik bir oranda olabilir büyük ihtimal. Yani 4-5 seneden fazla olduysa ve bilgisayarı genellikle güç düğmesinden kapatıyorsan bu sorun normaldir. Sorun çözülmezse HDD'yi başka bilgisayara tak büyük ihtimal çalışmayacaktır. Yeni bir SSD almanı öneririm.
Bilgisayarı alalı 3 yıl oldu olmadı zaten bilgisayarı hep elektrik bozdu elektrik kesintilerinden en az 5-6 ram yandı şimdi iso indi o onarma olayını yapmaya çalışacağım sizede teşekkürler.

Sonucu da buraya yazarım.

Kendi onarıp Windows'a geçmiyorsa,bir usb'ye Windows 10 iso'yu yazdır. Usb'den boot edip klavye ve dil yerini geçtikten sonra şimdi yükleye gelince sol altta bilgisayarı onar var ordan dene.
Buraya geldim sorun gider filan var sıfırla var ne yapacağım?

Sorun gider kısmında sıfırlama da hata veriyor şimdi geriye tek seçenek format kaldı onda da c sürücüsündeki dosyalar gidecek

Ve o sürücüde de gta 5 var :cry:

Ne yapacağım ben?

Bilgisayarı alalı 3 yıl oldu olmadı zaten bilgisayarı hep elektrik bozdu elektrik kesintilerinden en az 5-6 ram yandı şimdi iso indi o onarma olayını yapmaya çalışacağım sizede teşekkürler.

Sonucu da buraya yazarım.

Buraya geldim sorun gider filan var sıfırla var ne yapacağım?

Sorun gider kısmında sıfırlama da hata veriyor şimdi geriye tek seçenek format kaldı onda da c sürücüsündeki dosyalar gidecek

Ve o sürücüde de gta 5 var :cry:

Ne yapacağım ben?

sıfırla diyince uygulamalar silinmiyordu diye hatırlıyorum fakat yinede bir araştırın.

sıfırla diyince uygulamalar silinmiyordu diye hatırlıyorum fakat yinede bir araştırın.
Hocam son durumu bildiriyorum. Sıfırla filan hiçbiri çalışmadı hepsinde hata verdi. Yükseltme yapıp C'deki dosyaları kurtarmaya da çalıştım oda olmadı. Mecbur C sürücüsüne temiz kurulum yaptım şu an bilgisayar çalışıyor. Bu arada bazı dosyaları silmeye çalışırken de dizin boş değil gibi hatalar veriyor, check disk yaptığımda kontrol bitmiyor sanırım HDD'de bad sectorler var.

En yakın zamanda yeni bir sabit disk ve yanına SSD almayı düşünüyorum. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı