Windows 10 Media Player Çalışmayı Durdurdu Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Cuma günü yeni bir laptop aldım, aldığım laptopta Windows 10 Home (Sürümde 1511 yazıyor) kurulu geldi. Her şey iyi güzel ilerliyordu fakat Youtube'dan indirdiğim 800 küsür tane video klip playlistimi Windows Media Player'e atınca sorun olmaya başladı.

İlk başta videolar gayet güzel oynatılıyordu fakat yarım saat playlist'teki videolar oynatıldıktan sonra "Windows Media Player çalışmayı durdurdu" diye hata vermeye başladı. Media player'i tekrar başlatıp kitaplıktan playlistime tıkladığımda yine aynı hatayı verip Media player kapanıyor.

Önce Application Data vb. klasörlerden media player ile ilgili dosyaları sildim. Playlistimi de sildim, media player tekrar çalıştı. Daha sonra tekrar playlist oluşturunca yine aynı hatayı vermeye başladı.

Belki codec sorunu vardır diye K-Lite Mega Codec Paketini indirdim, sonuç değişmedi.

Windows Özellikleri Ekle veya Kaldır kısmından Media Player'i kaldırıp tekrar kurdum, yine sonuç değişmedi.

PC'nin içinde recovery kısmı var, oradan format attım sonra hiç media playeri açmadan direkt codec paketini kurdum ve yine aynı hatayı aldım.

Sorun nedir sizce? Eski laptoptaWin 10 Pro vardı, şu Free Upgrade olandan. Herhangi bir sorun olmuyordu.

Düzenleme (08.09.2016):
Sanırım sorun Windows 10 kaynaklı değil. Şimdi eski laptopda bulunan işletim sistemine baktım, yeni laptopda bulunan işletim sistemi aynı. Sanırım sorun yeni laptopda bulunan ikinci ekran kartıyla ya da 64bitlik sistemde 32bitlik Windows Media Player bulunması ile alakalı.

Bazen "bellek yetersiz" tarzı bir hata veriyor.

Dahili ekran kartı (HD Graphics 530) nasıl kapatabilirim? GTX 960 var, sadece onu kullanmak istiyorum.

Ne lanet bir hata ya, hiçbir çözüm bulamıyorum.

@Silinen üye WMP'nin en sevdiğim yanı birden fazla çalma listesi oluşturabilme kısmı. VLC'yi ve MPC'yi denedim lakin aynı özellikleri bulamadım. Hoşuma gittiğinden değil, sadece karmaşık şeyler yerine basit ama etkili şeyleri sevdiğimden ve iyi bir alternatif bulamadığımdan kullanıyorum. :(

Örnek veriyorum normalde şöyle bir çalma listem oluyor WMP'de.

Müzik Videoları (İngilizce)
Müzik Videoları (Türkçe)
Müzikler
Filmler

PotPlayer ya da KMPlayer hiç kullanmadım. WMP kadar kolay ise onları da kullanabilirim, yeter ki basit olsun, birden fazla playlist oluşturabileyim. :)

Belki VLC ya da MPC'de de birden fazla playlist oluşturulabiliyordur, bilmiyorum. :)

Anlıyorum. Şu anda en iyi medya oynatıcısı Pot'tur. Pot'a rakip olabilecek tek bir kombinasyon söz konusu. O da MPC'yi Re-Clock, Xy-Filter, madVR gibi programlarla beraber kullanmaktır. Her neyse. Siz WMP'ye devam edin. Herkesin kendi alışkanlıkları vardır. Bir itirazım yok. WMP'yi yeniden yüklemeyi deneyin. Bellek hatası almışsınız. Harddiskinizde ne kadar boşluk var? Yeniden yüklerseniz sorun çözülecektir. Program dosyalarını silmeyi denemeyin.

@Silinen üye cevaplarınız için teşekkür ederim, K-lite 'nin websayfasında bu soruna Hardware Accelerating olayının da sebep olabildiğinden bahsetmişler. Driver güncelleyin demişler, driver güncelledim, win media playerin x64 sürümünü kullanmaya başladım şu an bir sorun yok gibi, inşallah da olmaz.

HDD daha çok boş ya, 1TB HDD'de 750gb küsür boş yer var. :)

Hmm iyiymiş. Umarım sorun çıkmaz. Bu arada ben WMP'de donanım hızlandırma gibi bir mekanizma yok diye biliyorum. Yani Hardware Accelerating ile alakalı bir problem olduğunu sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı