Aries

Kilopat
Merhaba.

Bir gün önce bilgisayarım aniden MEMORY_MANAGEMENT hatası verdi. Bilgisayarım kapandı açıldı ve hemen sorunu araştırdım. Bulabildiğim neredeyse tüm rehberlere göz gezdirdim. Memtest86 yaptım ve hiçbir hata bulmadı belleklerimde. Bilgisayarımda C ve D olarak iki ayrı yerel disk bulunuyor. C SSD, D ise HDD.

HDD üzerinde bir şey sildiğimde veri tamamen giderken SSD üzerinde yaptığım değişikliklerin hiçbiri kaydolmuyor.

Duvar kağıdımı değiştirip masa üzerindeki kısayolları silince tekrar geri geldiğini görünce C üzerinde kayıt defteri düzelticiler indirdim. Disket düzelticiler ve virüs programları.

Ancak Windows'un kendi virüs taramasını (tam tarama) yaparken bir anda bu hatayı alıyorum. Çok daha beni şaşırtan durum C diskimin içinde olan bir programı sildim Windows kapanıp açılınca aynı şekilde orada olduğunu gördüm. Bilgisayarımda asla böyle bir durumu yaşatacak Deep freeze gibi bir uygulama bulunmuyor.

Diğer açılmış konularda gördüğüm kadarı ile minidump adlı dosyanın nerede olduğunu buldum fakat dosya içerisi bomboş. Şu an buraya upload edeceğim bir şey bulunmuyor.

Bilgisayarımda düzeltme programları kullanırken ise SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION isimli hatayı aldım ve tekrar mavi ekran ile sistem yeniden başladı.

Kasa bileşenleri:

• İşlemci: AMD FX X6 3.5 GHz 14MB 95W 32nm
  • Ekran kartı: MSI R7370 2G GDDR5 256bit DX12
  • RAM: G.Skill 8 GB 2x4GB Ripjaws X DDR3 1600MHz CL9 1, 5V Dual kit
  • Anakart: Gigabyte 78LMT-USB3 R2
  • Hard disk: WD 3.5 1TB Caviar Blue SATA 3 7200RPM 64MB
  • SSD: Corsair Force series le 200 120 GB
  • Windows 10 Pro kullanmaktayım. 64 Bit

Windows güncellemesi yaptığımda ise "Windows Defender antivirus için tanım güncelleştirmesi - KB2267602 (tanım 1.291.2425.0) - hata 0x800b0003 " hatası alıyorum.

Windows bellek tanılama çalıştırdığımda sistem başlarken asla çalışmayıp hemen Windows açılıyor.

Fikriniz var mı acaba çok çaresiz hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump paylaşır mısınız?

Minidump paylaşır mısınız?

C:\Windows\Minidump Bu yolu takip ettiğimde dosyanın içerisi bir dosya görünmüyor. Gizli dosyaları göster özelliği de açık. Başlangıç kurtarma bölümünden girip baktığımda dosya yolunun %SystemRoot%\Minidump adını alıp yapıştırdığımda bir şey değişmedi boş bir klasör ile karşılaştım.
Sistemim üzerinde yaptığım değişiklikler asla kayıt olmadığı gibi Windows bellek tanımlama ve disk onarım gibi bilgisayarı kapatıp tekrar açarken olan işlemler de çalışmıyor.
Olay görüntüleme kısmında

Uygulamaya özgü izin ayarları
{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}
CLSID'sine ve
{15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402}
APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Yok SID (Yok) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki SID değeri (S-1-5-21-789475888-274063976-2138311655-1001) olan ARIES\Aries kullanıcısına Yerel Etkinleştirme izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.

Windows Search hizmeti beklenmeyen bir şekilde sonlandırıldı. Bu durum 8 defa oluştu.

Windows Search hizmet şu hata ile sona erdi:
Aygıt hazır değil.

Gibi hatalar vermekte.
Kullanıcı Verilerine Erişim_6ddff hizmet şu hata ile sona erdi:
Diskteki çok zararlı bir medya arızası veya veri yapısı bozulması nedeniyle istenen işlem tamamlanamıyor.

Sistemime format atmayı denedim SSD biçimlenmiyor. Windows kurulumunda hata çıktı. Ve sistem üzerindeki değişiklikler şaka gibi kayıt olmuyor. Bilgisayarımda az önce neredeyse tüm uygulamaları sildim. Denetim Masası'ndan her şeyi ve sistem kapatıp açılınca aynı hiç ellememişim gibi açıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı