Windows 10 Mikrofon Ayarlarında Geliştirme Kısmı Yok

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Önceden format attıktan sonra mikrofon ayarları kısmında geliştirmeler kısmı oluyordu ve oradan gürültü engellemeyi açıp mikrofon cızırdamasını çözüyordum. Ancak 2 gün önce attığım formattan sonra bu ayar gelmedi. Bu yüzden mikrofonla konuşurken ses çok cızırtılı geliyor ve bu durum çok rahatsız edici. Ayrıca önceden bilgisayara hoparlör ya da kulaklık falan bağladığımda ASUS ya da Realtek'in bir penceresi açılıyordu otomatik olarak. Oradan detaylı ayar falan yapılabiliyordu. Şimdi o pencere de açılmıyor. Anakartın sayfasından Realtek sürücüsünü indirip kurdum ancak sorun çözülmedi. Düzelmeyince sildim sürücüyü. Ne yapabilirim acaba? Anakartım ASUS B350M-A Prime

Ekran görüntüsü 2020-12-05 183456.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows sürümüyle ilgili olabilir mi? Eski versiyonda vardır sonradan kaldırmışlardır belki. Bende de yok çünkü.

Windows sürümüyle ilgili olabilir mi? Eski versiyonda vardır sonradan kaldırmışlardır belki. Bende de yok çünkü.
Yok hocam önceden de Windows 10 Pro 20H2 sürümü vardı şu anda da o var. Olması lazım çünkü aksi halde mikrofon sesi çok cızırtılı geliyor.

İndirdiğini RAR'dan klasöre çıkart. O klasöre gir ve aşağı in setup göreceksin. Oradan kurabilirsin.
Hocam sorunum çözüldü gerçekten çok teşekkür ediyorum. Hem geliştirmeler kısmı geldi hem de yeni kulaklık takınca az önce bahsettiğim pencere açılıyor. Nereden buldun bunu ben o kadar aradım bulamamıştım :)

Hocam sorunum çözüldü gerçekten çok teşekkür ediyorum. Hem geliştirmeler kısmı geldi hem de yeni kulaklık takınca az önce bahsettiğim pencere açılıyor. Nereden buldun bunu ben o kadar aradım bulamamıştım :)
Forum içerisinde Recep Baltaş Realtek sürücülerini paylaşıyor. Buradan attım size linki Realtek High Definition Audio Driver - Geçmiş ve orada görünen en son WHQL olan sürüm size attığım. Aynısını ben de kullanıyorum.

Forum içerisinde Recep Baltaş Realtek sürücülerini paylaşıyor. Buradan attım size linki Realtek High Definition Audio Driver - Geçmiş ve orada görünen en son WHQL olan sürüm size attığım. Aynısını ben de kullanıyorum.
Hocam bu linkte en son 6.0.9066.1 sürümü var ama onu indireyim mi? Bu attığınız çalıştı gerçi bir sıkıntı yok. Normalde Windows 10 otomatik buluyordu bu sürücüleri ama bu sefer bulamadı nedense. Bir de WHQL olunca ne farkı oluyor?

Hocam bu linkte en son 6.0.9066.1 sürümü var ama onu indireyim mi? Bu attığınız çalıştı gerçi bir sıkıntı yok. Normalde Windows 10 otomatik buluyordu bu sürücüleri ama bu sefer bulamadı nedense. Bir de WHQL olunca ne farkı oluyor?
Tavsiye etmiyorum üstteki sürümleri. Nedenine gelecek olursak bizzat kurdum ve Realtek kontrolcüsü gelmiyor o sürümlerde. Ayrı olarak Microsoft Store aracılığıyla indirmek gerekiyor ama sorun şu ki mağazadan indirmeyi denediğinizde hata veriyor indirmiyor :) Yani yine geliştirmeler kısmından mahrum kalıyorsunuz. Tavsiyem WHQL olan sürücüyü kullanmanız. WHQL sürücülerde sorun yaşama olasılığı çok düşüktür. Size önerdiğim sürücüde kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı