Windows 10 nasıl format atılır?

Bilmemeniz çok normal. Öncelikle buradan Media Creation Tool indirmeniz gerekli. Ardından indirdiğiniz setup dosyasını açın zaten size gerekli şeyleri söyleyecektir. Ve size bir adet minimum 8GB'lik bir flash disk gerekecektir. Eğer virüsler için atmıyorsanız Windows ayarlarına girip "Sıfırlama" yazarak daha kolay atabilirsiniz. İşlem gerçekleşirken size büyük bir ihitmalle soracaktır "Veriler Korunsun mu?" diye önerim "Hayır, Herşeyi kaldır" seçeneğini işaretlemeniz diğer türlü temiz bir kurulum olmuyor çünkü.
Hocam bu bilgisayarı sıfırlamak format kadar etkili mi

Ben de çok net bilmiyorum ama gerek youtubeda gerek burda çok fazla video, rehber var bakın bence.
Kişisel olarak size sormamış zaten bilen arkadaşlara sormuş. Forumda puan kazanmak için boş mesaj atıp, boşuna insanları mesajınızı geçmek zorunda bırakmayın.

Dostum internetten veya Youtube'dan rehberlere bakabilirsin, çok uzun bir işlem yazarak anlatmak çok zor.
Çok da zor değil kısaca özetlenebilirdi. Zaten yapılması gerekenleri söylüyor Windows kurulurken. Arkadaşımız da biliyor Youtube'dan aratmayı.

Sıfırlamayı biliyorum fakat tüm sistemi nasıl formatlarım onu bilmiyorum. Sıfırlamak yeter derseniz sıfırlarım hep. Acil değil zaten sadece öğreneyim dedim. Herkese teşekkürler.
Yukarıda belirttiğim gibi Media Creation Tool indirebilirsin, gerekli talimatlar orada.

Hocam bu bilgisayarı sıfırlamak format kadar etkili mi
Eğer virüsler için yapmıyorsanız etkili. Eğer herşeyi kaldır seçeneğini işaretlerseniz etkili olacaktır. Fakat virüslerden şüpheleniyorsanız tavsiye etmem birkaç dosya aktarımı vs. sırasında virüsler yeni sisteme de bulaşabilir. En temizi Media Creation Tool ile yapmaktır. Ayrıca size bir öneri, Media Creation Tool ile kurarken size mimari yani 32/64-bit diye. Sisteminiz hangisi ise onu seçmenizi öneririm. Çünkü "Her ikiside" seçeneğini seçerseniz flash'ı oluşturması çok uzun sürüyor. Hele birde internetiniz yavaşsa geçmiş olsun :D

Çekinecek bir durum yok.
ISO dosyasının USB'ye Rufus yardımı ile yazın.
USB'yi boot edin bu kadar.
Format atmayı bilmeyen bir insandan ISO dosyasını bulmasını istemeniz biraz saçma açıkçası. Üstelik Rufus dönemleri geride kaldı. Artık Media Creation Tool ile çok daha hızlı ve zahmetsiz halledilebiliyor bu işlem.

Format atmayı bilmeyen bir insandan ISO dosyasını bulmasını istemeniz biraz saçma açıkçası. Üstelik Rufus dönemleri geride kaldı. Artık Media Creation Tool ile çok daha hızlı ve zahmetsiz halledilebiliyor bu işlem.

Bu size neden bu kadar battı ki.
Arkadaşa ben nasıl atıyorsam onu söyledim.
Ayrıca ISO dosyasını Google'ye yazarak bulabilir.
İyi günleer😊.

Bu size neden bu kadar battı ki.
Arkadaşa ben nasıl atıyorsam onu söyledim.
Ayrıca ISO dosyasını Google'ye yazarak bulabilir.
İyi günleer😊.
Battığı için vs. değil. Arkadaşımız bilmiyormuş format atmayı. Doğal olarak Boot etmeyi vs. de bilmiyordur. Sadece genel olarak daha açıklayıcı cevaplar verilmesini istedim.

Eğer virüsler için yapmıyorsanız etkili. Eğer herşeyi kaldır seçeneğini işaretlerseniz etkili olacaktır. Fakat virüslerden şüpheleniyorsanız tavsiye etmem birkaç dosya aktarımı vs. sırasında virüsler yeni sisteme de bulaşabilir. En temizi Media Creation Tool ile yapmaktır. Ayrıca size bir öneri, Media Creation Tool ile kurarken size mimari yani 32/64-bit diye. Sisteminiz hangisi ise onu seçmenizi öneririm. Çünkü "Her ikiside" seçeneğini seçerseniz flash'ı oluşturması çok uzun sürüyor. Hele birde internetiniz yavaşsa geçmiş olsun :D
virüsler için değil genel temizlik 2-3 yıldır sıfırlamıyorum çok fazla gereksiz dosya var herhangi bir sorun çıkma değil mi

Yeni konular

Geri
Yukarı