Windows 10 Nasıl Kurulur?

Bu rehberi izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi hortlatmak gibi olmasın ama ben açıkken kurduğumda (boot edince logoda kalıyor ) tam yüzde 45 de 0x0000007A kodlu Kernel_Data_Inpage_Error adlı BSOD'unu alıyorum. Ne yapmalıyım?

Abi hortlatmak gibi olmasın ama ben açıkken kurduğumda (boot edince logoda kalıyor ) tam yüzde 45 de 0x0000007A kodlu Kernel_Data_Inpage_Error adlı BSOD'unu alıyorum. Ne yapmalıyım?
O hata aynen bende de oluyordu Windows Logosunda kalıyordu. Windows 8 veya 7 nize girin iso dosyasını klasöre çıkartın veya yazdığınız cihazı takın sources klasöründen setupı bulun ve çift tıklayın. Umarım HDD'nizden bir bölüm ayarlamış veya ekstra SDD takmışsınızdır. Daha sonrası normal kurulum ve yeni build olduğu için Recep beyin yaptığı dual boot ayarlarını yapmanıza gerek yok zaten dual boot otamatik kendisi yapar.

Deniyorum hocam simdilik logoda kaldı. Sonuç çıkarsa bilgilendiririm. Sizin pc Samsung mu.

@49823 hocam takılı kaldı yine olmadı. Gittim microsoft answersta biraz hakaretli bir soru oluşturdum

Deniyorum hocam simdilik logoda kaldı. Sonuç çıkarsa bilgilendiririm. Sizin pc Samsung mu.

@49823 hocam takılı kaldı yine olmadı. Gittim microsoft answersta biraz hakaretli bir soru oluşturdum
Onu öyle yapmayacaksınız boot ederek kurmayın windows üzerinden o sources klasöründeki setup ile kurun. Bir de konun linkini atabilir misin ben de takip ederim.

Windows Technical Preview Windows logosunda kalıyor! - Microsoft Community

konu linki hocam

Sourcestan açtığımda da getting files ready to installation bölümünde (2.bölüm) %20 den sonra yeniden başlatıyor ve yine logoda kalıyor. Gece açık bıraktım sabah kalktığımda hiç bir şey değişmemişti.
SSD'niz veya HDDniz bozuk olabilir. Bir de ona bakın bozuk dediğim çalışır ama Windows yükle yemeyebilir. Peki Windows 7 veya Windows 8 kurulumunu açıyor mu ?

HDD chkdsk temiz cikti. Sirf yukseltme yapayim diye 64 bit windows 7 mi 32 bit windows 8 yaptım yani ikisininde kurulumu çalisiyor
Windows hatayı es geçerek başlatılıyor olabilir. Bilgisayarınızda hangi işletim sistemi (atıyorum Windows 8) varsa onun usbye yazılmış veya dvdye yazılmış olanı ile boot edin dilinizi seçin ama bu sefer şimdi yükle değil bilgisayarınızı oranına basın. İlk başta Windows'un kendi onarımını kullanın. Eğer olmazsa farklı onarım seçeneklerinde cmd var. Ona da chkdsk yapın. Bakalım çıkacak sonuca...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı