Windows 10 ne kadar iyi ?

Windows 10 vs Windows 8.1

• Windows 10 a geç.

• Windows 8.1 de kal.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

batuhandnd

Kilopat
Daha fazla  
Daha yeni bir sistem topladım lakin Windows 10 hakkında tereddütlerim olduğu için 8.1 i kurdum.

-Windows 10, 8.1 e göre oyunlarda nasıl performans sağlar? FPS artar mı azalır mı ? (Kasma yaptığı ile ilgili duyumlar aldım)
-Windows 10 ücretsiz rezerver etme durumu var bilindiği üzere. Rezerver edip keyi aldıktan sonra kurmadan bekletebilme hala 8.1 kullanabilme şansımız var mı ? (Uyanıklık gibi ama Windows 10'u bedavaya getirip istediğim zaman kurma durumu.)
-Windows 10 ilk çıktığı zamanlarda Nvidia ekran kartlarına gelen yeni güncellemede bir takım sorunlar hatta bilgisayarların çökme durumu gibi bir sorunlar olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Hatta bazı oyunları açmama gibi bir sıkıntı da varmış. Şuanda Nvidia ekran kartlarında olsun diğer bileşenlerde olsun, herhangi bir oyun açmama oyunda kasma yapma veya bilgisayarı çökertme gibi bir durum sürüyor mu ?

Kısaca toparlayacak olursak, Windows 10 u kurarsam beni çok uğraştırıp pişman eder mi ? Yoksa sadece kur ve keyfine bak gibi bir durumla mı karşılaşırım ?

Soruları madde madde cevaplarsanız sevinirim daha anlaşılır olacaktır.

Sistem Özellikleri:
Anakart: GIGABYTE Z97-HD3 Intel z97 Soket 1150 DDR3 3100 MHz (O.C) HDMI&DVI Anakart
RAM: Kingston 8GB HYperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC RAM
Ekran Kartı: MSI GTX960 GAMING GDDR5 2GB 128 Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
SSD: Kingston 120 GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 450 MB / Yazma 450 MB)
İşlemci: Intel Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm işlemci

Teşekkürler.

Windows 10 tam oturmadı bence. Ben 2-3 ay kadar bekleyeceğim. Tabii Windows 10'u atlamak gibi birşey yapmayın. Bu yüzden şuanlık Windows 8.1'de kal 2-3 aya kalmaz Windows 10'a geçersin. Birazcık update yesin Windows 10.

Windows 10 tam oturmadı bence. Ben 2-3 ay kadar bekleyeceğim. Tabii Windows 10'u atlamak gibi birşey yapmayın. Bu yüzden şuanlık Windows 8.1'de kal 2-3 aya kalmaz Windows 10'a geçersin. Birazcık update yesin Windows 10.
Şuan Windows 10 yerine oturmuş bir şekilde. Herhangi bir sıkıntısı da yok. Geçmemek için herhangi bir sebep de yok.

Şuan Windows 10 yerine oturmuş bir şekilde. Herhangi bir sıkıntısı da yok. Geçmemek için herhangi bir sebep de yok.
Sıkıntı çıkabilme olasılığı Windows 10'da daha yüksek. Böyle olmasa bile ben böyle olduğuna inanıyorum. Tabi bu olasılık zamanla düşecek. Ben bekleyeceğim 2-3 ay daha. Sizi bilmem.

Son düzenleme:
Öyle 30 FPS artışı bekleme. Çok ufak miktar artabilir. DirectX 12 geldi zaten. 29 Temmuz 2016'ya kadar yüklemezsen satın almak zorunda kalırsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı