Windows 10 neden bu kadar kaynak tüketiyor?

Kullanmayacaksan neden RAM var o kadar? Boşta olan RAM miktarının hiçbir önemi yok.
1656417643147.png

Mem Reduct adlı bir uygulama var onu deneyebilirsiniz.
Memreduct RAM'deki verileri sıkıştırıp daha fazla yer açıyor diye biliyorum ancak zamanla tekrar doluyor o yer. O yüzden pek verimli değil.
Bence de çok gereksiz hizmetler yüzünden böyle oluyor.
İnternetten indirdiğim bir script ile yaptım o işlemi. Açılma süresi 10 saniyeden yaklaşık 5 saniyeye kadar düştü.
Bende bu sıkıntılar yüzünden "Kali Linux" işletim sistemine geçmeyi düşünmüştüm.
Ben de düşünmüyor değilim. Konsol kısmı falan karmaşık geliyor sadece.
Burada saçma olan tek şey görüyorum senin yaptığın iş. 600 MB RAM kullanınca ne oldu? Wiindows mu hızlandı? Bence hayır, yavaşladı.

2022 yılında 16 GB RAM'i olan birinin RAM kullanımı konusunu dert etmesi gerektiğini düşünmüyorum.
Hocam CS:GO oyununda bile %95 RAM kullanımına ulaşıyordum bir ara %98 bile görmüştüm bu yaptığım işlemler sayesinde 50FPS kazandım üstüne üstlük %85 RAM kullanımına sahibim yani alt+tab atınca bilgisayar tamamen kasmıyor.

Bu işlemler eski tip bilgisayarlar için mükemmel oluyor. (8 GB RAM'e sahibim.)
Gereksizi çok bir işletim sistemi. RAM her türlü kullanılmak için var ama ben o RAM'ı Candy Crush Saga'ya yedirtmem. Ya da asla kullanmayacağım Paint 3d veya Skype'ye de.
Ya da Windows Mail'e.

Geri
Yukarı