Windows 10 Netflix tam ekrandan çıkınca 0,5-1 saniyelik kasma

Asewyr

Centipat
Windows 10 Netflix uygulamasını kullanırken tam ekrandan çıktığım zamanlarda veya Alt Tab attığım zamanlarda 0, 5-1 saniyelik kasmalar oluyor fareyi hareket ettiremiyorum falan. Bunun çözümü nedir?

Bingo. Netflix standart sorunu. Bildiğim kadarıyla çözümü yok. Tam ekrana aldığınızda ekranınızı 60FPS'e sabitliyor. Gerisini anlamışsınızdır zaten. Kendileri bu sorunu düzelteceklerini söylemişlerdi ama hâla bir şey yapmadılar.

Laptop kullanıyorum 144Hz.

Yine de ekran kartı ayarlarınızdan Netflix'i bulup grafik ayarlarından dikey senkronizasyon vs kapayın.

Çözüm olur mu bilmiyorum ama şuna bir bak. Eğer Chrome kullanıyorsan sağ üst köşeden ayarlara tıkla.

1.jpg

Buna tıklayınca sayfa açılacak. Sayfanın altındaki gelişmiş'e tıkla sonra sayfanın altında sistem ayarları çıkacak.

2.jpg

Burada eğer kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneği açık ise burada gösterdiğim gibi kapalı olsun.

Çözüm olur mu bilmiyorum ama şuna bir bak. Eğer Chrome kullanıyorsan sağ üst köşeden ayarlara tıkla.

Eki Görüntüle 866580

Buna tıklayınca sayfa açılacak. Sayfanın altındaki gelişmiş'e tıkla sonra sayfanın altında sistem ayarları çıkacak.

Eki Görüntüle 866581

Burada eğer kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneği açık ise burada gösterdiğim gibi kapalı olsun.
Hocam uygulamadan girdiğini belirtmiş ya'.

Yeni konular

Geri
Yukarı