Windows 10 Nihai Performans Seçeneğini Değiştirememek

BugraUlgen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım sürekli nihai performans da çalışıyor başka bir seçenek seçsem de direkt kendisi tekrar nihai performansa geçiyor bunu nasıl düzeltirim?

Windows 10'da öyle bir ayar olduğunu bilmiyorum sanırım hiç kullanma ihtiyacı duymadım. Bilgisayarını düzgün bir şekilde kapatıyor musun? Ani çökmeler sonucu bazı ayarlar sıfırlanabiliyor da.

Windows 10'da öyle bir ayar olduğunu bilmiyorum sanırım hiç kullanma ihtiyacı duymadım. Bilgisayarını düzgün bir şekilde kapatıyor musun? Ani çökmeler sonucu bazı ayarlar sıfırlanabiliyor da.
Nihai performans modu içindeki ayarları kendinize göre düzenlerseniz sorun kalmaz.
Ne plan ayarlarını değiştire biliyorum nede planı silebiliyorum.

Sistem Yöneticisi siz olduğunuzu kontrol edin, farklı bir kullanıcı açık mı sistemde?
Hayır tek kullanıcı var sistemde ve şöyle bir video kayıt ettim sorunum tam olarak bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistem Yöneticisi siz olduğunuzu kontrol edin, farklı bir kullanıcı açık mı sistemde?

CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodu yazar mısınız: powercfg -restoredefaultschemes
Dediğinizi yaptım bir değişiklik olmadı ekranda.Resim

CMD'yi yönetici olarak açıp şu kodu yazar mısınız: powercfg -restoredefaultschemes
Tamamdır dediğiniz yazdıktan sonra AMD seçenekleri ve Nihai Performans Seçenekleri ortadan kalktı ve sonunda CPU %100 kullanım sona erdi teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı