Windows 10 Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

theckar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba bilgisayarımda Windows 10 Pro kurulu. Sürekli online oyun oynarken arka planda birden güncelleme yapmaya başlıyor ve ping değerlerim uçuyor artık bıktım. Anladığım kadarıyla bu Svchost, Windows 10 güncellemesi. Bu otomatik güncellemeyi nasıl kapatabiliriz?
Capture.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Arama yerine hizmetler yaz ve ilk sonuca tıkla:

1591387551182.png

2. Windows Hizmetler penceresi karşına çıkacak:

1591387581621.png

3. Ardından aşağıdan Windows Uptade'i bul, üzerine sağ tıkla ve Özellikler'i seç. Önüne bu pencere gelecek:

1591387619892.png
  4. Başlangıç türünü "Elle"den "Devre Dışı" yapacaksın. Böylece Windows Update kapalı kalacak:

1591387641417.png

Çalıştır'a gir gpedit.msc yaz ve gir.
Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri yapılandır yolunu izle.
Etkin duruma getir ve alttan karşıdan yükleme ve kurma için beni uyar seçeneğini seç böylece otomatik indirmez sen onayladığında iner.

windows-10-guncellestirme-kapatma-2.jpg

windows-10-guncellestirme-kapatma-3.jpg

Çalıştır'a gir gpedit.msc yaz ve gir.
Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri yapılandır yolunu izle.
Etkin duruma getir ve alttan karşıdan yükleme ve kurma için beni uyar seçeneğini seç böylece otomatik indirmez sen onayladığında iner.Eki Görüntüle 304101Eki Görüntüle 304102
Arkadaş oyun oynarken bu uyarı bir anda ekranına gelebilir veya onu rahatsız edebilir ama güzel bir seçenek.

uyarı bir anda ekranına gelebilir
Windows uyarısı olarak gelmekte eğer windows 10 kullanıyorsanız sessiz saatlere alıp öyle oyuna girebilirsiniz. Sanırım windows 10da da bir sistem var ve oyun oynadığınızda bildirim getirmiyor çünkü ortalama saatte oyun oynayan birisi olarak daha hiç bir bildirimle karşılaşmadım oyunda iken.
Sadece pil bitiyor bildirimi geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı