Windows 10 otomatik güncelleştirme iptal edilmiyor

LauraWells

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Oyuniçi önemli yerlerde ping yükselmesini istemediğim, services.msc üzerinden otomatik güncelleştirmeyi devre dışı bıraktım. Fakat kendi kendine güncelliyor. Kapatmam gereken başka bir şey var mı?

Rehbere göre deneyebilirsiniz.

1.5-2 yıl güncelleme yapmamıştım ancak 1 ay önce Windows tarafından ve bir çok uygulama tarafından güncelleme yapmak zorunda kaldım.
Bu süreç uzun bir süre boyunca devam edebilir ama bir süreden sonra yapmak zorunda kalıyorsunuz.

"Güncelleştirmeleri Duraklat" seçeneği ile belli bir süreliğine Update işlemini erteleyebilirsiniz. Pro sürümünde bu süre 35 güne kadar seçilebilmekte, Home sürümünde sanırsam 7 gündü.

Duraklatma işlemi bittiğinde, Windows Update'i tekrar duraklatabilmek için o zamana kadar çıkmış tüm güncellemeleri yükleme zorunluluğunuz var ama, bunu da belirtmiş olayım.

Windows 10 Home kullanıyorum. Gpedit’i çalıştıramıyorum.

2 tane kod var ikisi aynı sanıırm ben üsttekini yaptım açıldı sağ ol. Bir de kafam karıştı şuan güncellemeleri ben güncelleyene kadar mı başlatmıyacak? Yoksa ben zamanı geldiğinde güncelleme yapmak istediğimde hiç mi yapmayacak? Tamamen mi devre dışı kalacak?

2 tane kod var ikisi aynı sanırım. Ben üsttekini yaptım açıldı, sağ ol. Bir de kafam karıştı şu an güncellemeleri ben güncelleyene kadar mı başlatmayacak? Yoksa ben zamanı geldiğinde güncelleme yapmak istediğimde hiç mi yapmayacak? Tamamen mi devre dışı kalacak?
Otomatik kurmasını engelleyebilirsiniz veya tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Konuda bahsedilmiş. 2 seçeneğiniz mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı