Windows 10 otomatik onarma ekranı açılıyor

the.tebriz

Kilopat
Yer
Azerbaijan
Daha fazla  
Kardeşler, otomatik onarma ekranı geliyor sonra da Diagnosing PC diyor. Ve şu meşhur Exit and go to Windows ekranı geliyor. Altında da Troubleshooting, Turn of PC falan. Hangisini denesem olmuyor. Bir türlü şu açılışta Preparing Automatic Repair değil de normal açılışla yapamıyorum. Kurulum USB'sini takdım. USB'den boot edeydim dedim o da bu ekrana çıkıyor. Tek çarem şu komuta işlemi. Yoksa format atmaya mecbur kalacağım ama format ekranına gelmeden onu bile nasıl yapacağım bilmiyorum. Formatsız hallede bilsem çok mutlu olurum. Bu arada Windows 10 1809 kullanıyorum.
@Recep Baltaş
@Ali Güngör
@Asım Demir
@THE_MILLER
@MF
Teşekkürler Azerbaycandan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşler, otomatik onarma ekranı geliyor sonra da Diagnosing PC diyor. Ve şu meşhur Exit and go to Windows ekranı geliyor. Altında da Troubleshooting, Turn of PC falan. Hangisini denesem olmuyor. Bir türlü şu açılışta Preparing Automatic Repair değil de normal açılışla yapamıyorum. Kurulum USB'sini takdım. USB'den boot edeydim dedim o da bu ekrana çıkıyor. Tek çarem şu komuta işlemi. Yoksa format atmaya mecbur kalacağım ama format ekranına gelmeden onu bile nasıl yapacağım bilmiyorum. Formatsız hallede bilsem çok mutlu olurum. Bu arada Windows 10 1809 kullanıyorum.
@Recep Baltaş
@Ali Güngör
@Asım Demir
@THE_MILLER
@MF
Teşekkürler Azerbaycandan.
Dosya almak isterseniz:
Çok büyük değilse sorun giderme ekranında sürücü yükleme alanına gidin. gözat deyince elle seçim modu çıkacak oradan bilgisayara giriş yapabilirsiniz. Dosyaları başka aygıta kes yapıştır yapın imleç işlem yapıldığını gösterecek o iş bitince format atmanı öneririm. sağlıklı olsun sonradan güç olmasın.

Nasıl bir hata verdiğini bilmediğimden fazla yorum yapamayacağım. Fakat daha önceden sistem geri yükleme noktası oluşturduysanız kurtarma bölümünden sistem geri yükleme diyerek işlemi başlatabilirseniz.
Bilgisayara format atmak istiyorsanız BIOS'tan Boot önceliğini flash bellek olarak ayarlayıp bilgisayarı flash bellekten çalıştırabilirsiniz.

Nasıl bir hata verdiğini bilmediğimden fazla yorum yapamayacağım. Fakat daha önceden sistem geri yükleme noktası oluşturduysanız kurtarma bölümünden sistem geri yükleme diyerek işlemi başlatabilirseniz.
Bilgisayara format atmak istiyorsanız BIOS'tan Boot önceliğini flash bellek olarak ayarlayıp bilgisayarı flash bellekten çalıştırabilirsiniz.
Genelde bu sorunlarda pek başarılı olduğu söylenemez geri yükleme özelliğinin. Başarılı olması için bütünlüğün bozulmaması lazım. ama tabi soruna bağlı başarılı da olabilir.

Her ne yaptıysam açılışta o Preparing Automatic Repair geliyor. İşte bunun gelmemesi lazım. Normal açılsın.

Başlangıç onar kısmını seçip denemen gerekiyor yoksa format gerektirebilir geçen hafta ofiste bir bilgisayarın başına gelmişti WİN10 güncellemesinden sonra formatla düzeltebildik.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı